avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate pavelroxana

Activitate pavelroxana

Răspuns la discuția Buna seara! divort cu minori
Buna ziua ! Va multumesc pentru raspuns, avocat am si ma asigurat si dânsa ca nu o sa se întâmple lucrul aceasta , ca instanta sa-i dea lui băiatul. Totusi imi este teama , el momentan sta cu chirie ca nu are unde sa stea in bucuresti, el fiind de la tara din județul Olt unde stau părinții lui. La părinții lui situația este în felul următor: tatăl lui este un bun consumator de alcool , cand bea face si scandal . Se fumează foarte mult în casa , nu se tine cont daca doarme cineva sau nu . Mama lui este mama a doua , condițiile nu sunt extraordinare ptr a creste un copil acolo

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Sansele ca o instanta din Romania sa desparta fratii sunt de 1 la mie.
Sansele ca ambilor copii sa li se stabileasca domiciliu la el sunt, tot asa, 1 la mie.
Va sfatuiesc sa luati, totusi, legatura cu un avocat care sa va sprijine.


Sunt in proces de divort cu sotul meu , în urma casniciei au rezultat 2 copii . În urma unui ordin judecătoresc a fost obligat să părăsească domiciliul de buna voie , casa fiind pe numele mamei. A spus că cei 2 copii vor rămâne la mine , acum primesc citatie de intampinare de la avocata lui în care spune că este de acord cu tot ce i s-a cerut în întâmpinarea făcută de mine in tribunal , dar în schimb vrea ca băiatul în vârstă de 9 ani sa aibe domiciliul la el . Ce șanse are de a-mi lua băiatul ? având în vedere că nu sunt o mama denaturata, nu beau , nu umblu cu alti barbati , ma ocup foarte bine de cei doi copii , eu ii duc la scoala si la grădiniță , eu ii iau . Dacă este vreo doamna avocat sau vreo mămica care a trecut prin asa ceva si poate sa-mi raspunda strict la ce am întrebat. Multumesc frumos!