avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1938 soluții astăzi
Forum Activitate anamd1

Activitate anamd1

ok, multumesc pentru raspuns. Speram sa se rezolve totusi mai usor situatia. Weekendul viitor este weekendul in care ar fi trebuit sa am cazare la ei, am incercat sa mai vorbesc cu ei, dar refuza sa mai raspunda.
Buna ziua,

am facut o rezervare de 2 apartamente pentru 3 nopti de cazare, intrucat o parte din calatori s-au razgandit si urmeaza sa plece mai devreme cu 1 zi am sunat la cazare sa anulez cazarea pe o noapte la unul din apartamente. Mi s-a spus ca nu se poate fiindca trebuie sa stam obligatoriu 3 nopti si ca nu ocupa un apartament pt 2 nopti. Asa ca am spus ok...renuntam de tot la unul din apartamente. Moment in care proprietarul s-a enervat si mi-a spus ca nu mai am ce cauta la ei, ca nu mai am cazare la ei si ca imi da banii pe avans inapoi. Am sunat a 2-a zi sa intreb cand se va returna avansul pentru ca am nevoie de bani ca sa fac o alta rezervare si mi s-a spus ca dupa weekendul in care as fi avut rezervare se va face plata. Le-am cerut sa confirme pe mail (in scris) ca se va face plata si nu am mai primit nici un raspuns.
Ce pot face in aceasta situatie?

Mentionez ca plata avansului s-a facut in baza unei proforme dar nu am primit nici o factura apoi...