avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Activitate

Activitate

Va multumesc mult pentru raspuns.
Problema mea este ca am salariul minim pe economie si toti banii se duc pe fata cea mica care e la facultate.As dori sa stiu daca sulta se prescrie in 3 ani si pot ss il evacuez fara nici o problema.Va multumesc.

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna serara,
Solicitati in instanta evacuarea si platiti-ii SULTA.
Daca este agresiv atunci solicitati si ordin de protectie cu evacuare.
Mutati-va DUMNEAVOASTRA in casa si gata.
solicitati ajutorul unui avocat din zona.

Am divortat in februarie 2013 iar procesul de partaj s-a finalizat in 2019.Am doua fete care numai eu le-am intretinut,fostul sot .avand grija numai de el.Problema mea este ca eu platesc toate taxele si impozitele neavand incotro.In urma partajului eu am obtinut casa dar trebuie sa ii dau 1/2 din valoarea casei (sulta) ceea ce imi este imposibil ptr. ca am fata cea mica la facultate si darile la stat care nu sunt miciI.intrebarea mea este daca sulta se prescrie dupa 3 ani si pot sa il evacuez din casa fara nici o problema.(procese sau executari silite).el sta in casa iar eu am plecat ptr. ca era un om agresiv (fizic si verbal si fara bani doar ptr. bautura).Poate imi dati un sfat ce as putea sa fac .Mai sunt 2 ani de chin in care numai eu platesc tot,el sta degeaba in casa.Va multumesc.