avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Activitate Silviuandrei92

Activitate Silviuandrei92

Și verdictul final suspendat pe 90 zile. Fiecare fapta este a câte 30 zile și nu se poate face reducere. Doar în cazul în care una dintre ele era de 90 zile se reducea la 30. Asta este răspunsul comandantului. Iar ca răspuns pentru colegul de mai sus nu am afirmat ca sunt ușa de biserica. Am greșit, plătesc! Doar ca este vorba de niște drepturi legale, de asta am ajuns pe site pentru a cere părerea cuiva specializat
Atunci mâine am sa depun o cerere pentru audienta la comandant, iar dacă nici asa nu se rezolva nimic o sa va ascult sfatul. Mulțumesc mult pentru informații!
Deci e vorba clar de un abuz în serviciu. Ma încadrez la toate punctele pentru reducere, iar motivul respingerii doar asta mi s-a dat. Ma gândeam ca exista o lege ceva în privința asta. A zis ca dacă era o abatere la 90 zile puteau reduce, dar asa nu se poate
Bună ziua! În urma cu 1 luna mi-a fost reținut permisul pe o perioada de 90 zile de către radarul neinscriptionat pentru următoarele abateri. Neoprire la semnalele polițistului, depășire pe linie dubla continua și trecere pe culoarea roșie a semaforului. 30 zile pentru fiecare, cumulate 90. Precizez ca mașină politiei nu avea semnale luminoase sau acustice când ei afirma ca ma urmăreau. Am dat examen 13/15 am depus cerere de reducere. Mi-au respins cererea pe motiv ca am 3 abateri, fiecare a câte 30 zile, și nu se poate face reducerea. Legal pot face ceva? Răspunsul se încadrează din punct de vedere legal? Multumesc