avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate mariuspisica28

Activitate mariuspisica28

4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Exista firma, nu imi raspund le-am trimis mesaj ca ma duc la politie. Maine ma duc sa depun plangere
Am primit un mail cu factura in care era trecut si ibanul firmei dansilor
Ieri am facut o mare greseala. Am gasit un anunt pe olx cu un telefon si era din alt oras. Tipii mi-au spus ca sunt firma, mai exact bsg amanet si nu pot trimite decat cu plata online inainte. Am pus 4500 ron in contul dat de ei si mi-au spus ca o sa puna telefonul prin curier azi si o sa imi dea un awb. Azi cand am intrebat de awb nu au mai raspuns. Sun pe acel numar si nu raspunde nimeni. Ce pot face in aceasta situatie ? Merg la politie ? Anunturile inca mai sunt pe olx iar acel numar suna dar nu mai raspunde nimeni. Aici este contul de olx al dansilor [ link extern ]
Va rog mult sa ma ajutati
Răspuns la discuția Succesiune
Va multumesc din suflet pentru raspuns!

Aceasta declaratie se poate face la notar chiar daca nu au depus inca actele ceilalti mostenitori?



raluk0207 a scris:

Nu vă va afecta cu nimic, pentru că sunt mosteniri diferite.
Puteti da declarație de renunțare la moștenirea bunicului.

Discuție Succesiune
Buna ziua,

In 2014 s-a stins din viata tatal meu si am facut o succesiune pentru un imobil pe care il detinea.

In 2016 s-a stins din viata bunicul patern iar acum rudele din partea tatalui meu doresc sa deschida/inceapa o succesiune.

Eu nu doresc nici o cota parte din bunurile bunicului si as vrea sa refuz/renunt.

Este posibil acest lucru?

Imi v-a afecta succesiunea pentru imobilul tatalui?