avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1107 soluții astăzi
Forum Activitate FlorinChiva

Activitate FlorinChiva

Va multumesc tuturor pentru ajutor, am reusit sa rezolv situatia intre timp. Weekend fain!
"V-am îndrumat la Primărie pentru copie, ca să aflați unde a fost incheiat actul. Si de la notariatul respectiv să solicitați o copie legalizată dupa actul original din arhiva, pe care să o folositi la vânzare."

Multumesc, o ultima intrebare, tinand cont ca acest apartament a fost cumparat acum multi ani, daca acel birou notarial nu mai exista, ce putem face?

Buna ziua, multumesc. E necesara o procura de la notar ca sa pot scoate eu copia in numele mamei? Este internata la azil si nu se poate deplasa. De asemenea, in vederea vanzarii apartamentului, se poate vinde cu aceasta copie scoasa de la Primarie? Desigur, daca e nevoie, o legalizam la notar.
Bună ziua. Apartamentul este în București, sector 6, a fost cumpărat de la o alta persoana fizica.
Bună ziua. Mama mea a pierdut actele de proprietate ale apartamentului. Proprietari au fost ea și tatăl me care a decedat. Nu s-a făcut moștenire după el. Ea este internata la un azil deoarece nu poate avea grija de ea singura. Îmi puteți spune ce pot face pt a scoate actele apartamentului?