avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Activitate

Activitate

Va multumesc frumos. Cu stima, DP
Se poate incheia un nou contract individual de munca pe perioada determinata incepand cu data de 01.10.2020 cu durata de 2 ani ?
Va fi necesara sustinerea unui alt examen pentru ocupare post de asistent univesritar?
Va multumesc. DP
Sunt angajata in sector privat, respectiv Facultate de Medicina privata din cadrul Universitatii Vasile Goldis din Arad.
Buna ziua din nou. Din 20.02.2017 sunt angajata. pe perioada determinata de 3 ani pe post de asistent universitar in urma unui examen de concurs pt ocupare post. Din 18.03.2019 sunt in concediu pentru crestere copil pana la varsta de 2 ani, adica pana la 04.02.2021. In 20.02.2020 imi va expira contractul de munca. Acest contract de munca poate fi prelungit cu inca 2 ani din 20.02.2020 pana la finaluzarea studiilor doctorale.
Intrebarea mea este daca se poate prelungi contractul de munca pe perioada determinata cu inca 2 ani incepand din 01.10.2020, data cand planuiesc sa ma intorc la serxiciu? Daca acest lucru este posibil, voi fi nevoita sa mai dau inca o data un examen de concurs pt ocupare post de asistent universitar? Va multumesc. DP.
Va multumesc frumos.
Din 18.03.2019 sunt in concediu pentru crestere copil pana la implinirea varstei de 2 ani, respectiv pana in 04.01.2021. Mi-au ramas zile de concediu de odihna neefectuate pentru anul 2018. Din 18.03.2019 mi-a fost suspendat contractul de munca si am intrat in concediu pentru crestere copil pana la varsta de 2 ani. Planific sa ma intorc la lucru la 01.09.2020. mi scrieti.va rog daca pot beneficia de zilele de concediu de odihna de pe anul 2018 cand ma voi intoarce la serviciu.Va multumesc. Delia Panduru