avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1311 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile de concediu de odihna neefectuate anterior ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile de concediu de odihna neefectuate anterior concediului de crestere copil

Din 18.03.2019 sunt in concediu pentru crestere copil pana la implinirea varstei de 2 ani, respectiv pana in 04.01.2021. Mi-au ramas zile de concediu de odihna neefectuate pentru anul 2018. Din 18.03.2019 mi-a fost suspendat contractul de munca si am intrat in concediu pentru crestere copil pana la varsta de 2 ani. Planific sa ma intorc la lucru la 01.09.2020. mi scrieti.va rog daca pot beneficia de zilele de concediu de odihna de pe anul 2018 cand ma voi intoarce la serviciu.Va multumesc. Delia Panduru
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:58, 5 Iunie 2020
Puteti beneficia de zilele de concediu de odihna de pe anul 2018 cand ma va intoarceti la serviciu.
Buna ziua!
Am intrat in concediu crestere copil in luna august 2018, vreau sa stiu daca la intoarcerea din concediu crestere copil beneficiez de zilele neefectuate din concediu de odihna din anul 2018? Ma reintorc in luna iunie 2020.
Si as vrea sa stiu dupa cat timp pot sa intru in concediu de odihna?
Multumesc!
Si dvs puteti sa beneficiati de zilele de concediu de odihna de pe anul 2018 cand ma va intoarceti la serviciu.
Va multumesc frumos.
Nu va suparati as vrea si eu legea care-mi permite sa efectuez concediul din anul 2018 .
Concediul se odihna trebuie platit(cat sunt in concediu se plateste o indemnizatie) .
Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 4 Iunie 2020
Monixsil, utilizator

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna dupa concediu crestere copil pana la 2 ani Eupet Eupet Bună ziua, M-am prezentat la serviciu începînd cu data de 01.10.2015 după concediu pentru creştere copil până la 2 ani În mod normal am dreptul la ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna dupa revenirea din concediul pentru cresterea copilului aom15 aom15 Buna ziua! Lucrez in invatamat, sunt titulara, iar in anul 2015, 20 aprilie, am intrat in concediu prenatal/postnatal, apoi in concediu pentru cresterea ... (vezi toată discuția)
Efectuarea co restant dupa intoarcerea din ccc Criatinam Criatinam Nu am efectuat tot CO aferent anului 2015 pentru ca am intrat in concediu maternal, continuat cu concediu crestere copil pana in prezent. Biroul resurse umane ... (vezi toată discuția)