avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Activitate Aaaaaa2

Activitate Aaaaaa2

Răspuns la discuția Divorț + partaj (fără copii)
Fiind data situația de fata, care ar fi costurile totale ( onorarii, taxe, etc) ale unui divorț? Multumesc
Răspuns la discuția Divorț + partaj (fără copii)
Și dacă ea nu se prezintă? Îngreunează cu ceva situația?

Multumesc!

Răspuns la discuția Divorț + partaj (fără copii)


Nu avem niciun copil.
Buna ziua, sunt căsătorit de 5 ani, iar soția mea a părăsit domiciliul acum 4 ani in urma unei altercații bazate pe o relație extraconjugală din partea ei. Am achiziționat o casa după căsătorie pe numele amândurora pentru care ea nu a cotizat decât cu suma de 3000€ ( avans + rata la casa) . Casa a fost achiziționata cu banii mei dobândiți din vânzarea unei garsoniere + un credit ipotecar făcut la banca. Înțelegerea inițială a fost ca eu sa strâng suma de bani care ii revine și sa mergem la notar pentru a rezolva problema divorțului și a partajului de comun acord. In momentul de fata, am încercat sa o contactez pe Facebook, dar ea nu a răspuns și m-a blocat, prin urmare nu mai am cum sa comunic cu ea. De aceea m-am hotărât sa deschid proces pentru a rezolva problema. As vrea sa știu Care sunt pașii pe care ar trebui sa ii urmez și care sunt șansele ca eu sa fiu nevoit sa ii dau acestei femei jumătate din casa mea. Și de asemenea cât de mult poate sa dureze doar divorțul fără partaj?