avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate MIHA_1612

Activitate MIHA_1612

Răspuns la discuția DREPTUL LA MOSTENIRE
buna ziua revin cu unele amanunte legate de problema mea.Am aflat ca apartamentul are contractul incheiat in anul 1976 iar mama e casatorita cu tata din 1978 insa apartamentul nu a fost cumparat in 1976 deoarece l'a cumparat in rate pe timp de 20 de ani deci mama a platit ratele in timpul casatoriei.In acest caz se considera bun conum?Are dreptul sa'l vanda fara acordul meu?
Răspuns la discuția DREPTUL LA MOSTENIRE
buna ziua v'a multumesc pt informatie.Apartamentul e pe numele de domnisoara dar mama era casatorita cu tatal meu atunci cand a cumparat apartamentul.
BUNA ZIUA MA NUMESC MIHAELA SI AM SI EU O INTREBARE.MAMA MEA ARE UN APARTAMENT PE CARE L'A CUMPARAT PE NUMELE DE DOMNISOARA.TATAL MEU A MURIT ACUM 3 ANI SI EA VREA SA'L VANDA DAR NUMELE TATALUI MEU E ALTUL NUME PE CARE IL ARE SI MAMSA SI EU IN PREZENT.VREAU SA STIU DACA MAMA POATE SA VANDA APARTAMENTUL FARA APROBAREA MEA DEOARECE EU NU SUNT DEACOR CU VANZAREA LUI.EA NU STIU DE UNDE A AFLAT CA TREBUIE SA FACA SUCCESIUNE ASTFEL EU AM DREPTUL LA O PARTE DIN APARTAMENT.DECI INTREBAREA MEA E DACA MAMA POATE SA VANDA APARTAMENTUL FARA CA EU SA AM NICI UN DREPT LA MINIC.