avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1561 soluții astăzi
Forum Activitate Catalin Hodorogea

Activitate Catalin Hodorogea

1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ținând cont de cele întâmplate în ultimul timp nu mai sunt sigur daca este copilul meu

Liliana Gradinaru a scris:

Incercati sa ajungeti la o intelegere daca dv. doriti sa vedeti copilul. Asta ca sa nu cheltuiti niste bani in instanta pe care doamna vi-i va returna apoi... si-asa pensia copilului pe ultimii ani se va fi dus pe incapatanarea parinitlor.
Contactati un avocat, faceti o declaratie de recunoastere si incercati apoi amiabil, cu o notificare etc.

1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Când a născut eram plecat. Până am reușit să mă întorc ( 2 zile și jumătate) se externase motivînd că a fost obligată si nu m-a putut trece la tată pentru ca nu am fost prezent. Între timp am descoperit că nu a fost fidelă și am părăsit-o, dar copilul( care are 2 ani) nu-l pot uita așa simplu și nici nu mai vrea să mă lase să-l văd.

Liliana Gradinaru a scris:

Sunteti tatal? Ati dat o declaratie de recunoastere? Va intelegeti cu mama? Detaliati putin situatia.
Daca nu va intelegeti, incercati sa negociati decat sa cheltuiti circa 5-7-9000 de lei pe un proces in instanta...

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Multumesc

Cabinet individual de avocat „Petrescu C.” a scris:

da. puteti

Pot solicita paternitatea dacă nu suntem căsătoriți și la numele tatălui nu este trecut nimic?