avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate Lavinia 2018

Activitate Lavinia 2018

Răspuns la discuția Cic si dizolvare firma
Da, imi este teama ca fiind in Cic la momentul "transferului" o sa raman pe dinafara. Nu cunosc detalii despre radierea firmei in amănunt. Va multumesc mult pt răspunsuri.
Răspuns la discuția Cic si dizolvare firma
După cum am aflat, angajații vor avea cim nou, deci se vor rezilia la actuala companie.
Răspuns la discuția Cic si dizolvare firma
Firma se va desființa si muta la compania mama. Dacă mă întorc mai repede la munca, iar la momentul dizolvarii as fi in concediu de risc maternal, ar schimba situația?
Răspuns la discuția Cic si dizolvare firma
@ ionuț.ion Ma interesa mai mult ce se va întâmpla cand se va termina Cic. O sa mai am unde sa revin la munca?
Buna ziua! Momentan sunt in Cic pt primul copil, născut în luna iulie 2018. Sunt însărcinată cu al 2, urmând să nasc în luna martie. Am auzit unele zvonuri ca firma de la care am plecat in Cic se va dizolva. Intrebarea mea este, ce se intampla cu situația mea? Sunt obligați să mă transfere si pe mine, ca și pe restul angajaților la cealalta firma? Sau vor scapa mai usor de mine avand contractul suspendat? Si mergând din Cic in Cic? Va multumesc mult pt raspuns.