avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 699 soluții astăzi
Forum Activitate stellina

Activitate stellina

Care sunt pasii de urmat dupa adunarea semnaturilor, pentru a fi legalizate la notar? Legalizarea la notar se face de fata cu presedintele asociatiei? Exista alta procedura? Pentru mansardare, conform legii nr. 230/2007 am nevoie de semnaturile tuturor locatarilor sau e de ajuns majoritatea (50% +1)?
Mentionez ca intentionez sa iau semnaturile tuturor, dar nu stiu cum sa procedez cu vecinul plecat...

Multumesc pentru timpul acordat.
buna ziua tuturor.
am discutat de curand cu vecinii mei din scara si sunt de acord cu mansardarea intregii suprafete comune a blocului.
urmeaza acum sa strangem semnaturile cu acordul lor scris.
rugamintea mea este sa-mi spuneti ce trebuie sa contina aceasta lista, daca semnaturile proprietarilor trebuie obtinute atat din partea sotului cat si a sotiei( proprietari comuni ai apartamentului)", sau daca este deajuns semnatura unuia dintre proprietarii spatiului, de cate semnaturi este nevoie conform legii. precizez ca toti vecinii sunt de acord, dar ca la etajul 3 am un vecin care momentan lucreaza in Italia, si nu-mi poate da semnatura lui. intre timp mama acestuia locuieste langa el si ne-a spus ca in urma discutiei cu fiul, si el este de acord. multumiri anticipate