avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Activitate Liviu O

Activitate Liviu O

Doi baieti si-au facut firma de constructii si acum gasesc lucrari prin recomandari
Buna ziua
Am contactat din primavara o echipa de muncitorii care spre surprinderea mea ne-am inteles in vederea desfasurarii unuei lucrari, lucrare care a fost parafata si printr-un contract. Acum dupa terminarea lucrarii la nici 2 saptamanii, odata cu venirea ploii am depistat ca prin acoperis se infiltreaza apa, mai mult placile de gresie puse de aceasta echipa, unele din ele suna a gol. Am vorbit cu mesterii sa vina de urgenta sa remedieze problemele aparute urgent, nu s-au miscat asa repede insa cand au venit au spus ca trebuia sa le cumparam alte placi de gresie pentru a fi inlocuite cele cu probleme, iar cand s-au urcat sa verifice pe unde se infiltreaza apa au gasit un solz bituminos rupt de circa 5cm, solz rupt de mine in incercarea de a il dezlipi mai mult sa pun silicon, incercare esuata, deoarece am observat ca este o lucrare mai ampla de facut, am vrut sa remediez eu problema. Mesteri bineinteles ca m-au invinuit ca eu am tras special de el sa ii fac pe ei sa vina degeaba la mine si m-au intrebat de ce nu le-am luat alte placi ca sa le inlocuiasca pe cele care suna a gol din cauza lor ca nu au stiut sa le puna.
Am mentionat si recunoscut ca da eu am incercat sa dezlipesc acel solz in ideea de a repara sa nu mai ploua in terasa si ca nu mai cumpar nici o gresie, m-am saturat sa tot arunc cu banii pt nepriceperea lor.
Nu mai vor sa vina deoarece au spus ca imi bat joc de ei. Invatati-ma ca sa fac ca m-au mancat de bani si nici treaba buna nu au facut.
Va multumesc