avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Activitate cata20c@yahoo.com

Activitate cata20c@yahoo.com

Răspuns la discuția Admitere INM 2012

Cum poate înceta contractul de concesiune și aici mă refer la spațiul de sub bloc care aparține primăriei?
saandyf a scris:

Contractul de concesiune poate inceta prin renuntarea concesionarului la contract?

Dacă nu mă folosesc de spațiul de pe lângă bloc pot sa renunț la a mai face contract de concesiune mentionez ca am luat apartament prin licitație și mi sa cerut sa mă prezint la primărie pentru a trece contractul de pe vechiul proprietar pe mine este vreo o sansa sa nu mai fac acest contract de concesiune?

trandafir2 a scris:

1) Blocul nu are cum sa dispara in totalitate pentru ca aprox 1/3 este fundatia, si da, proprietarii pun ban pe ban, daca-l au, si ridica blocul, de fapt altul mai trainic si mai frumos.
2) Nu se poate evalua "care sunt șansele ca sa se modifice procentajele sau sa se anuleze aceste hotărâri" nici daca am sti cine va castiga alegerile viitoare.
3) In principiu nu se poate cumpara, insa pentru un raspuns corect ar trebui vazut exact care este situatia juridica a terenului. (insa au fost multe situatii cand terenul s-a atribuit prin ordin de prefect)
4) Nu trebuie sa va faceti griji, oricum blocul in discutie nu este vechi, deci va sta mult si bine in picioare.