avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1324 soluții astăzi
Forum Activitate AugustinB

Activitate AugustinB

Răspuns la discuția Buletin pierdut, zbor avion?
Sa rezolvat. Exista o soluție legala in legatura cu acest lucru. Mulțumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Greu de crezut mergeți la consulat.

Răspuns la discuția Buletin pierdut, zbor avion?
Sa rezolvat oameni buni,când aveti buletinul pierdut într-o țară din UE il anunțati la politia țări străine unde traiti saubsunteti ca si pierdut l, veți primi o foaie, cu acea foaie trebuie mers la politiia aeroportului unde aveti zborul respectiv, înaintea zborului cu 1 ora 2, 3 cat sa rezolvati treaba, de la politia aeroportului veți primi alta foaie cu care aveti dreptul sa luați avionul catre romania. ASTA E VALABIL DOAR CAND VREI SA MERGI DINTR-O ȚARĂ STRĂINĂ IN ȚARA NATALĂ SI E VALABIL DOAR PENTRU MERSUL CĂTRE ȚARA NATALA, ÎNAPOI IN STRĂINĂTATE TIE PERMIS DOAR CU UN BULETIN SAU PAȘAPORT NOU SAU VALABIL. Toate cele bune si aveți grija cu actele, eu cam le-am pierdut dar mereu există o cale. (P. S. LA MINE A FOST GERMANIA)
Răspuns la discuția Buletin pierdut, zbor avion?
Sa rezolvat oameni buni,când aveti buletinul pierdut într-o țară din UE il anunțati la politia țări străine unde traiti saubsunteti ca si pierdut l, veți primi o foaie, cu acea foaie trebuie mers la politiia aeroportului unde aveti zborul respectiv, înaintea zborului cu 1 ora 2, 3 cat sa rezolvati treaba, de la politia aeroportului veți primi alta foaie cu care aveti dreptul sa luați avionul catre romania. ASTA E VALABIL DOAR CAND VREI SA MERGI DINTR-O ȚARĂ STRĂINĂ IN ȚARA NATALĂ SI E VALABIL DOAR PENTRU MERSUL CĂTRE ȚARA NATALA, ÎNAPOI IN STRĂINĂTATE TIE PERMIS DOAR CU UN BULETIN SAU PAȘAPORT NOU SAU VALABIL. Toate cele bune si aveți grija cu actele, eu cam le-am pierdut dar mereu există o cale. (P. S. LA MINE A FOST GERMANIA)
Răspuns la discuția Buletin pierdut, zbor avion?
Mulțumesc, in legatura cu procedurile de la consulat, procura, titlul de călătorie sunt deja înștiințat.Ma gândesc ca poate daca ma prezint cu documentele spuse mai sus as putea dovedii exista persoanei mele in societate fara prezenta buletinului
elenazan a scris:

Poate va ajuta link-ul atasat
[ link extern ]

Bună ziua! Sunt in Germania, cetățean român, mi-am pierdut buletinul, l-am declarat la poliție, am zbor dus intors. As dori sa stiu daca pot trece cu avionul din Germania in Romania fara buletin? Am CNPul si Seria si certificatul de naștere, permis de conducere românesc (cu poza) , carte de santate din germania (cu poza), carduri de banca din Germania. Anul acesta am mai pățit ceva asemănător cu buletinul find expirat dar mau lăsat sa trec. La întoarcere nu se mai poate am înțeles eu. Ma poate ajuta cineva? Mulțumesc