avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate andras csilla

Activitate andras csilla

Inaintea intersectiei este linie continua deci este o zona cu depasire interzisa
In intersectie líbia continua este intrerupt-normal
Sunt sigur ca a primit ceva politistul asta. Omul asta de etnie Roma e plin de bani. E un mafiot , cum a zis cuneva din cunostinta care il cunoaste.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Si eu stiu ca nu este culpa comuna, nu sunt proasta si stiu legiile si regulamentul. Sunt atat de suparat ca la noi nu conteaza altceva decat banii si coruptia. Sunt sigur ca tampitul asta care ne-a lovit a si platit.
da asa mia is si sefulpolitistului constatator ca ar fi bine sa cer o expertiza si daca este posibil atunci din judetul brasov nu din covasna ca aici sunt PROBLEME. dar in cazul asta eu nu cred in culpa comuna ca este zona cu depasire interzisa si el a calcat linia continua si a depasit 2 masini amandoua este interzis plus viteza.
da eram deja virat, am virat de la un drum national pe una comunala si deja eram pe drumul comunal cand mia lovit si am fost lovit pentru ca el a luat volanul spre stanga nu spre dreapta unde avea loc sa evite accidentul [ link extern ] .
buna seara am o intrebare, am avut un accident in mai, la o intersectie, unde eu viram spre stanga. Am semnalizat din timp ce inseamna ca aproximativ de la o distanta de 120 de metri, m-am asigurat si din fata si din spate, am vazut ca am 2 masini in spatele meu care au oprit ca sa pot sa virez. am inceput virajul si am fost lovit din spatele meu.

O duba a venit din spatele nostru care a intrat in depasirea coloanei care era in spatele meu. In zona este linie continua si depasirea interzisa. Masina mea este lovit in spate. Procesul a fost inceput cu culpa comuna. Este sau nu este culpa comuna? Cand m-am asigurat duba nu era in depasire cum a venit a dat mai departe fara sa opreasca sau sa reduca viteza. Eram deja pe drumul comunal cand m-a lovit.

Avea loc sa evite coliziunea dar in loc sa ia volanul spre dreapta unde avea loc liber el a luat spre stanga si m-a lovit cu partea dreapta masinii lui. Ce parere aveti este sau nu este culpa comuna? In plus permisul meu a fost luat si am primit dovada cu valabilitate dar n-am vazut si n-am semnat procesul verbal. Cazul o sa ajunga la judecata ca a fost cu vatamari.

[ link extern ]
- aici se vede masina mea dupa accident.