avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1846 soluții astăzi
Forum Activitate Valeriu cosmin

Activitate Valeriu cosmin

O luna jumate inchis plus 3 ani si o luna cautiune fara sa parasesc domiciliu intre orele 10pm si 5am.Problema este ca am cerut deducerea acestui timp cu acte legale dar nu s.a luat in calcul nimic deoarece este ca si cum un control judiciar.
3 ani si o luna

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ar trebui dedusa aceasta perioada a arestului la domiciliu dar incercati sa aveti avocat foarte bun deoarece se impune o foarte buna argumentare juridica.
Ce durata aveti exact de dedus in baza arestului domiciliar?

Am o pedeapsa de 3 ani si o luna.
Buna ziua.Am fost arestat in 2012 in baza unui mandat European pentru extradare din uk in Romania fiind retinut o luna jumate in inchisoare dupa care eliberat pe cautiune cu conditia de a nu parasi casa in care locuiam intre orele 10pm si 5am.pentru 6 luni dupa care mandatul european fiind respins de autoritatile engleze si eliberandu ma in libertate.in 2016 in baza aceelasi mandat European fiind arestat din nou si eliberat pe cautiune in aceleasi conditi de a nu parasi casa intre orele 10pm si 5m pentru 2 ani si 8 luni timp dupa care mandatul fiind respins din nou de autoritatile londoneze.intrebarea mea este daca timpul acesta de aproape 3 ani cu privare de libertate este s.au a.r trebui dedus din pedeapsa applicata mie din Romania.Va multumesc