avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1882 soluții astăzi
Forum Activitate VyoT

Activitate VyoT

Președintele și administratorul sint instiintati dar nu au binevoit sa oprească apa pentru ca ei nu sint afectați cu nimic.
Cine trebuie sa ia masuri nu ei?
Apartamentul mamei mele este nelocuit ea fiind internata la un cămin de bătrâni.
Luni 26.10.2019 primesc tel. de la casiera și mi se spune ca la subsol curge apa, sa iau legătura cu instalatorul( mi se indica nr. de tel).
Dupa discuția cu Instalatorul merg la apartament și constat ca picura apa din tavan iar pe jos este apa de un deget.
Merg la casiera o înștiințeze, sun Instalatorul și ii rog pe amindoi sa oprească apa pe coloana.
De 3 zile ma pling ca tavanul de la baie este asa de îmbibat cu apa incit va cădea, asta din cauza inundații produse la un superior dar care ar fi acela nu se știe.
Apa nu a fost oprita iar comitetul nici măcar nu poate fi contactat, Pe casiera nu o interesează și nimeni nu face nimic.
În aceste condiții unde as putea face reclamație astfel incit să-i trezească la realitate pe cei din comitet? Cine suporta daunele din apartament? realizate din cauza incompetentei unui comitet care funcționează după cum vrea el și nu în interesul proprietarilor?