avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 663 soluții astăzi
Forum Activitate Dmc2908

Activitate Dmc2908

Vă dați seama ca eu ăsta și urmăresc ca fetiță sa rămână la mine. Ei sunt o familie în care sunt 4 persoane pe un salariu minim pe economie și nu au acest venit decât de 2 luni. În rest soacra a fost plecata în străinătate și socrul stătea acasă și avea grija de doi copii fără nici un venit.
Nu știu ...poate o ancheta sociala sa dispună domiciliul fetiței mele în aceste condiții.

Soția mai are "o fata dintr-o aventura" dar la care nu știe cine este tatăl și a plecat de lângă ea la 9 luni în italia la munca lasand-o cu bunicul acesteia.
ACea fata a crescut și nu are un comportament normal este foarte rebela injura... etc. Are 9 ani acum.
Și din cauza aceasta nu vreau ca și fata mea sa fie la fel.
Mulțumesc anticipat.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Nu cred ca veti obtin copilul.decat cu program de vizita.
Este mult.de discutat pe aceasta tema deoarece trebuie sa intelegeti toate versiunile si sa va alegeti o strategie care sa se aplice de avocat.

Bună ziua am și eu rugăminte și o problema. Sotia a plecat de acasă de 3 zile împreună cu fetita noastră de 2 ani și nu dorește sa se mai întoarcă. A plecat fără cearta și fără discuții contradictorii sa precizez. A ajuns la părinții ei pentru o vizita de o zi și de atunci nu mai vrea sa vina acasă. Ideea este ca vreau sa am copilul lângă mine nu sa crească la familia ei.
Ce este de facut. Aștept răspuns.
Mulțumesc anticipat.