avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Activitate Flori Georgi

Activitate Flori Georgi

Buna ziua ! Problema mea este cu o banca a carui client nu sunt,insa intr-o zi atm-ul de la banca mea nu mai avea fonduri. M-am dus la atm-ul altei banci,cardul s-a blocat in atm,apoi am primit o chitanta pe care scria tranzactie anulata. Cerusem 400 de lei. Apoi,m-am uitat in cont si am vazut ca acei bani au disparut din cont,cu toate ca nu am primit niciun ban . Am facut in aceeasi zi cerere de deblocare a banilor,la banca emitenta a cardului. Asta s-a intamplat in data de 9.09.2019. Saptamana trecuta banca mea a sunat la banca cealalta sa intrebe de bani si ne-au transmis ca pe 2.11 o sa ii vireze in cont. Pe moment nu mi-am dat seama ca a fost un raspuns la plesneala. Data de 2 a fost in weekend .Astazi am controlat si nu au trimis niciun ban . In plus,am primit un mesaj de la banca mea sa imi spuna ca cererea mea a fost prelungita. Deci in ziua cand eu trebuia sa primesc banii,cererea este prelungita? Eu as vrea sa dau in judecata banca respectiva si sa cer si daune pentru ca m-au suparat foarte tare. Este lipsa de profesionalism si de rescpect ce fac ei. Practic,mi-au furat o suma de bani din cont. Ce pot face ?