avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Activitate gabriela49

Activitate gabriela49

Bună ziua, băiatul meu este condamnat 1 an și 4 luni cu executare conf cod penal art. 335 și 336,data propozabila de liberare este de 17 05.2021,a fost arestat pe data de 28.06.2020, începând cu data de 27.07. 2020 a început sa efectueze munci în cadrul penitenciarului pentru zile recompensa, la cabinetul medical al penitenciarului, întrebarea mea este când poate face cerere de eliberare condiționată sau data probabila de liberare a copilului meu și dacă are șanse cu un avocat să-l reprezinte în instanta pentru cererea de eliberare condiționată.
Va mulțumesc.
Bună seara,sunt angajata la o firma de paza cu normă întreagă de 8 ore/ zi pe perioada nedeterminata din anul 2018 luna februarie,azi am aflat că în luna august a.c. nu am mai figurat că angajata iar din septembrie a.c. apar din nou în evidențe la ANAF că și contribuabil la bugetul statului.Mentionez că pentru aceasta luna(august 2019) firma nu mi-a platit nici la fondul de pensii nici la CAS deși eu am fost zi de la serviciu,faptul că în august nu am figurat nicăieri l-am aflat azi când am mers sa i-au o rețetă de la medic iar acesta mi-a spus că nu mai figurez ca asigurată din data de 31.07.2019.... am mers apoi la Casa de Pensii și nici acolo nu am figurat în această lună august.Am scos de pe site-ul ANAF- ului situația mea fiscală și într-adevăr luna august nu apare,de la luna iulie2019 se trece la luna septembrie 2019 unde apare că mi s-a reținut banii pentru CAS dar mai departe nu apar asigurată.
Așadar vă rog sa- mi spuneți ce este sau u legal în această situație și ce am de făcut.
Va mulțumesc.
Cu respect.