avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate Alma-Irina

Activitate Alma-Irina

Răspuns la discuția lovire
Am primit si certificatul medico-legal, pe el scrie 4-6 zile de ingrijire medicala. Am fost si la politie care ramane sa imi caute dosarul, ca nu se stie in acest moment pe unde e.
Mi-au spus ca trebuie sa revin saptamana viitoare cu o copie dupa acest certificat si sa depun o alta declaratie, in care sa spun, nu am inteles foarte bine ce, politistul mi-a zis ceva de judecata si de cheltuieli.
Imi explica cineva despre ce este vorba?
Răspuns la discuția lovire
Multumesc
Am fost la Institutul de Medicina Legala, acum astept sa-mi elibereze certificatul.
Am depus si plangere la politie.
Multumesc foarte mult pentru sfaturi.
Discuție lovire
Buna ziua
In urma cu cateva zile am fost lovita de un vecin, care m-a impins in geamul de la usa blocului, provocandu-mi astfel cateva taieturi la mana.
As vrea sa stiu daca am sanse sa castig un eventual proces impotriva lui, in conditiile in care martorii pe care ii pot avea imi sunt ostili si nici macar nu au asistat la toata scena. Singurele persoane care au vazut totul sunt mama si sora mea, dar marturia lor poate fi de ajuns pentru a-l putea condamnda pe acest vecin?
Cred ca as avea nevoie de un avocat, dar nu stiu cam la ce suma s-ar putea ridica onorariul lui.
Multumesc anticipat.