avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1085 soluții astăzi
Forum Activitate dacibalan

Activitate dacibalan

Răspuns la discuția radiere auto fara acte...
Va multumesc pentru raspunsuri.
Da, vreau sa il radiez pentru ca de fapt nu mai exista (decat taxa anuala de aprox. 130 RON pe care sunt obligat sa o platesc anual).
Tinand cont de faptul ca este greu sa aflu cui i l-a instrainat (am inteles prin vecini ca ar fi facut un schimb cu persoane de etnie rroma care erau in trecere prin zona), cred ca ar trebui sa incerc varianta d-lui `robingo`, sper sa am mai mare succes asa.
Mentionez si faptul ca eu locuiesc in Tulcea, iar autoturismul este inmatriculat la Politia municipiului Pitesti, fiindu-mi oarecum anevoios sa ma deplasez de mai multe ori la Pitesti.

Dacian Balan.
Buna ziua,

Va rog sa ma indrumati (ajutati) in rezolvarea unui caz mai special de radiere a unui autoturism.
Este vorba despre un autoturism marca Ford (Taunus din anul 1965) pe care l-am mostenit in urma decesului tatalui meu Balan Nicolae (ucis in urma cu un an in propria locuinta - com. Leordeni, sat Ciulnita, nr.5).
Problema este ca la data succesiunii nu a existat acest bun mobil, acesta fiind instrainat cu mult timp in urma unor persoane despre care am inteles ca l-ar fi dus la fier vechi. Nu am reusit sa fac rost nici de numerele de imnatriculare si nici de chitanta de la fier vechi, singurul act pe care l-am gasit este un certificat de inmatriculare emis de Politia jud. Arges la data de 15.08.1986.
Va rog sa ma ajutati sa pot radia acest autoturism.
Va multumesc.
Balan Dacian