avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Activitate pantera A

Activitate pantera A

care sint actele doveditoare ca ai realizat venituri-in cazul meu impozabile si neimpozabile?
copia dupa cartea de munca nu este suficienta?sau fisa fiscala?
ce se intimpla daca firma s a desfiintat?cine este autoritatea competenta sa ti elibereze o dovada in acest caz?
pentru al doilea copil care se naste in timp ce esti in CIC se face dosarul la fel,continind aceleasi acte?
va multumesc frumos pentru raspuns
multumesc,
sa inteleg ca asta inseamna ca doctoratul nu e curs de formare si perfectionare.
referitor la indemnizatia pentru cel de al doilea copil,faptul ca acum sint angajata la o firma,sint in concediu de crestere pentru primul copil si nu primesc indemnizatie inseamna ca nu primesc nici pentru cel de al doilea?
multumesc,inteleg ca beneficiez de concediu,dar nu stiu daca primesc indemnizatie,acum nu primesc pentru primul copil.
ma intereseaza daca iau bani acum.
unde scrie ca doctoratul nu e curs de formare si perfectionare in invatamintul superior medical/
am vazut ca nu e considerat asa la functionarii publici-ca o exceptie-inseamna ca regula este ca doctoratul e curs de f. si p.
multumesc,
pentru primul copil -nascut in sept.2007 nu am primit cic pentru ca din cele 12-am 2 luni de concediu fara salariu

va rog sa mi raspundeti daca pentru cel de al doilea copil care se va naste in sept 2008 pot beneficia de cic,fiind in continuare angajata la o firma-fiind in concediu pentru cresterea copilului.
multumesc
multumesc,nikol.ilea
sint angajata cu cim,raspunsul dvs.ca pot primi indemnizatie se refera cel de al doilea copil?
doctoratul nu e curs de formare si perfectionare nici in invatamint?
multumesc,elis
sint angajata cu cim,ca doctorand cu bursa,bursa nu este supusa impozitului pe venit,dar sint platite stagiile de cotizare.
multumesc,asta era intrebarea
daca doctoratul-eu fiind angajata ca doctorand cu bursa intra aici?
si a doua intrebare ,daca doctoratul este considerat curs de formare si perfectionare?

cine poate sa mi raspunda?
cei de la directia muncii nu mi au dat raspuns de la depunerea dosarului in decembrie 2007


ar mai fi o intrebare,
daca nu primesc aceasta indemnizatie,nu primesc nici pentru urmatorul copil?
urmeaza sa nasc in septembrie 2008
va rog sa ma ajutati,am nascut in sept.2007 ,fiind angajata la universitate ca doctorand pina in noiembrie 2006,apoi am 2 luni de concediu fara salar cu adeverinta de la universitate de curs de formare si perfectionare pentru lunile noiembrie,decembrie 2006,in rest pina la nasterea copilului e ok.am dreptul la cic?

se considera doctoratul curs de formare si perfectionare?
bursa de doctorat se considera venit?adica se pune la cele 12 luni necesare?
multumesc