avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

care sint actele doveditoare ca ai realizat venituri-in cazul meu impozabile si neimpozabile?
copia dupa cartea de munca nu este suficienta?sau fisa fiscala?
ce se intimpla daca firma s a desfiintat?cine este autoritatea competenta sa ti elibereze o dovada in acest caz?
pentru al doilea copil care se naste in timp ce esti in CIC se face dosarul la fel,continind aceleasi acte?
va multumesc frumos pentru raspuns
dovezile in acest caz sunt eliberate de catre ITM in baza statelor de plata depuse de catre firma la care ati lucrat, pe timpul activitatii dvs.(carnet de munca si state)Pentru al doilea copil dosarul e la fel.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate tatal sa o inlocuiasca pe mama in cic? makepeace makepeace buna ziua.Ma numesc Liliana.Sunt in CIC de la 1febr.2009 si am o indemnizatie de 600lei. as vrea sa ma intorc la serviciu.poate sotul meu sa continue concediul ... (vezi toată discuția)
Carnet de munca Daniela2172 Daniela2172 sunt angajata la o societate si tin evidenta carnetelor de munca. in urma cu o saptamana mi-a disparut un carnet de munca al unui angajat. cum procedez in ... (vezi toată discuția)
Contract drepturi de autor - plata concediului pre si post natal mihar mihar Buna ziua, Angajatorul unde imi desfasor activitatea a recurs la contractele de munca pe drepturi de autor pentru a reduce impozitele si taxele. Astfel, ... (vezi toată discuția)