avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate Aly03

Activitate Aly03

Am vandut un autoturism acum 9 ani. Am facut radierea fiscala si mi am.indeplinit legal obligatiunile de vanzator. De cativa ani curg amenzi de rovinieta, pe care le.tot contest si castig in instanta. Aceste amenzi nu par a se opri. Am obtinut o hotarare judecatoreasca in care se specifică daca cumparatorul nu radiază masina in termen de 30 zile, o pit radia eu. Cei la.politie, respectiv înmatriculari, spun ca hotararea nu este buna, deoarece institutia lor nu este specificata in hotarare. Cum mai exact trebuie sa sune o astfel de hotarare, sa fie cat mai completa si sa pot termina odata cu aceasta problema. Multumesc
Buna ziua. Acum 9 ani am.vandut o masina, iar de 2 ani imi curg amenzi de rovinieta, pe care le-am tot contestat in instanta. De toate sunt vreo 9.Ideea eate ca cei de la politie, desi am.o hotărâre judecatoreasca prin care se specifica ca daca cumparatorul nu inmatriculeaza masina in termen de 30 de zile, o.pot radia eu. Insa politia nu imi ia in seama aceasta hotarare judecatoreasca, deoarece ei nu sunt specificati in hotarare. In ce mod ar trebui sa sune o astfel de hotarare judecatoreasca, cat mai complet cu putință si sa numai umblu prin tribunale.si sa platesc avocati degeaba, astgel.incat politia sa mi faca odata aceasta radiere.
Precizez ca am radierea fiscala facuta de acum 9 ani de zile. Multumesc