avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Activitate Ana042000

Activitate Ana042000

Răspuns la discuția Părinții ma ameninta
Nu vreti sa imi spuneti legile deoarece acestea nu exista, dumneavoastră încercați să ma convingeti sa ma duc la scoala de aceea imi spuneti toate aceste lucruri despre el. Dacă aș vedea legea scrisă undeva despre acest subiect am sa ma duc dar sunt sigura ca prietenul meu nu va păți nimic
Răspuns la discuția Părinții ma ameninta
Imi puteti spune si mie va rog care sunt legile care se aplica in acest caz? Sunt putin curioasă
Răspuns la discuția Părinții ma ameninta
Pur si simplu m-am plictisit si nu vreau sa ma mai duc la acele ore plictisitoare, eu nu am sa ma duc la scoala iar el nu cred ca va avea probleme daca eu nu ma duc deoarece nu are nici o dovada nimeni precum ca el este vinovat de decizia mea
Răspuns la discuția Părinții ma ameninta
Dar daca el nu are nici o vina de ce sa aibe probleme cu legea? Cum poate demonstra acel avocat si părinții mei ca el este vinovat daca nu este asa ?
Buna ziua, ma numesc ana si as vrea sa stiu daca nu vreau sa ma mai duc la liceu iar părinții mei nu sunt de acord, m au dus la 2 psihologi si la scoala sa vorbesc cu dirigintă si nu vreau sa ma mai duc deloc la scoala iar părinții ma ameninta ca imi da iubitul pe mâna poliției dar el nu are nici o vina, ba din contra el imi spune sa ma duc la scoala .. I se poate întâmpla vreo ceva? Tin sa mentionez ca am 15 ani impliniti iar el face in curând 19..