Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Părinții ma ameninta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Părinții ma ameninta

Buna ziua, ma numesc ana si as vrea sa stiu daca nu vreau sa ma mai duc la liceu iar părinții mei nu sunt de acord, m au dus la 2 psihologi si la scoala sa vorbesc cu dirigintă si nu vreau sa ma mai duc deloc la scoala iar părinții ma ameninta ca imi da iubitul pe mâna poliției dar el nu are nici o vina, ba din contra el imi spune sa ma duc la scoala .. I se poate întâmpla vreo ceva? Tin sa mentionez ca am 15 ani impliniti iar el face in curând 19..
Pai...cum sa nu mergeti la scoala?
Este normal sa va duca la psihologi si sa il banuie pe el.

Ce sa faceti daca nu mergeti la scoala?
Dar daca el nu are nici o vina de ce sa aibe probleme cu legea? Cum poate demonstra acel avocat si părinții mei ca el este vinovat daca nu este asa ?
Este abilitatea avocatului sa dovedeasca.
Si politistii si procurorul o sa il ia cu fulgi cu tot.

Mergeti la scoala si terminati cu acest circ ca sa nu ii creati lui probleme juridice.
Ce nu va convine la scoala?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Pur si simplu m-am plictisit si nu vreau sa ma mai duc la acele ore plictisitoare, eu nu am sa ma duc la scoala iar el nu cred ca va avea probleme daca eu nu ma duc deoarece nu are nici o dovada nimeni precum ca el este vinovat de decizia mea
Eu va sugerez sa invatati lectiile si sa le cereti la profesori sa va asculte ca sa nu va mai plictisiti.

Nu este vorba numai de decizia legata de scoala ci de mai multe aspecte.
La audiere o sa il ia de nici nu o sa inteleaga ce se intampla...
Nu va dati seama ce inseamna o ancheta penala si ce stres va fi pe el.
Politistul si procurorul nu o sa va ia in seama si o sa tot mergeti la psiholog pana va plictisiti.
Probabil ca o sa ajungeti sa nu va mai vedeti...
Dar, dvs. stiti cel mai bine ce vreti...

Este simplu sa mergeti la scoala si sa fiti atenta ce vorbeste profesorul ca sa nu va plictisiti.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat