avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 699 soluții astăzi
Forum Activitate 77alecsandra

Activitate 77alecsandra

Răspuns la discuția nr. de zile de concediu de odihna
MULTUMESC FRUMOS, ELIS!
Răspuns la discuția nr. de zile de concediu de odihna
Pt 2006 le-am luat in mod corect pe toate? Avand in vedere opinia dvs potrivit careia perioada conced pt crestere si ingrij constituie vechime in munca, sa inteleg ca nu exista riscul sa mi se diminueze concediul de odihna pt 2008 cu zilele luate in anul 2006?
Concediul de odihna nu este afectat nici de concediul de maternitate(cele 126 zile de prenatal+postnatal)?Ma refer la ambele concedii luate in anul 2006.
Multumesc!
Răspuns la discuția nr. de zile de concediu de odihna
da, stiu asta. si fata de prenederile CIM am dreptul la 22 zile de concediu de odihna/an.dar intrebarea era dc mi se scad zilele de CO efectuate in anul 2006 la care nu stiu cat aveam dreptul avand in vedere ca am intrat in crestere si ingrij in 13nov 2006 (vezi situatia initial mentionata!) Multumesc!
Buna ziua!
In anul 2006 in luna nov. (13) am intrat in concediu de crestre si ingrijire a copilului de pana la 2 ani, dupa ce , in prealabil, am beneficiat de cele 126 zile de concediu de maternitate. in acel an am efectuat intregul concediu de odihna la care aveam dreptul in 2006 (22 zile).in martie 2008 (1 martie) mi-am reluat activitatea la acelasi loc de munca.
Intrebarea: la cate zile de concediu de odihna am dreptul anul acesta(2008), avand in vedere situatia anterior mentionata?
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția concediu de odihna
Buna ziua!
In anul 2006 in luna nov. (13) am intrat in concediu de crestre si ingrijire a copilului de pana la 2 ani, dupa ce , in prealabil, am beneficiat de cele 126 zile de concediu de maternitate. in acel an am efectuat intregul concediu de odihna la care aveam dreptul in 2006 (22 zile).in martie 2008 (1 martie) mi-am reluat activitatea la acelasi loc de munca.
Intrebarea: la cate zile de concediu de odihna am dreptul anul acesta(2008), avand in vedere situatia anterior mentionata?
Va multumesc anticipat!