avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate Flaviupop12

Activitate Flaviupop12

Va multumesc !

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Depuneti la politie sau parchet, in termen de 3 luni de zile.

Care este termenul in care pot depune plangere si unde ? Multumesc

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Aveti dreptul sa depuneti si dvs plangere daca ati fost amenintat.

Buna ziua, in data de 10.12.2019 am plecat la dej cu scopul de a cumpara o masina eu fiind de la cluj .am ajuns acolo dar nu m'am inteles cu persoana respectiva pentru ca m'a mintit in legatura cu masina spunandu'mi ca este ok ,am incercat sa ma inteleg cu el sa mai lase din pret daca tot este stricata si m'a pus pe drum aiurea dar acesta a inceput sa vorbeasca urat ne'am certat acesta a dus mana la piept spunand " stai ca iti arat arat eu acum"

am crezut ca scoate ceva iar in momentul ala m'am speriat am incercat sa il lovesc sau sa il imping dar nu l'am nimerit pentru ca s'a ferit si a scos o legitimatie de politist. Dupa asta a inceput sa ma ameninte ca nu o sa mai ies din dej si ca afla cine sunt si de unde sunt si ca vad eu .

Dupa asta a sunat la poltie si smurd unde a facut teatru ca este lovit si ca lam batut toti eu fiind cu tata si omul cu platforma . A venit politia si a inceput sa ne ia la intrebari el fiind politist se cunostea cu cei care au venit . Dupa asta am fost la politie unde s'a facut un raport constatator si au spus ca il trimite la procuror care decide ce se va intampla de acum incolo.acum intrebarea mea este daca pot face si eu plangere impotriva lui ptr ca m'a amenintat si a vb urat cu mine sau ca m'a provocat .va multumesc

In raportul constatator politistul a spus ca l'am lovit cu pumnii si picioarele si eu si tata iar eu am spus ca nu a fost asa si nu l'am atins macar.