avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1262 soluții astăzi
Forum Activitate eyeinthesky

Activitate eyeinthesky

E greu de crezut ca sunt facute in China pentru ca nu este un tiraj foarte mare. In alte 2 locatii care vand suveniruri tot in zona centrala si pe care le-am vizitat azi, n-am gasit nici un produs cu poza noastra. Deci este vorba despre o serie relativ restransa care nu justifica efortul de a le produce in China. Eventual materialele (suportul) ar fi putut fi achizitionate din China, dar asta e alta poveste.
Sursa imaginii in discutie:

[ link extern ]
Acum vin de la magazinul lor, administratorul nu era, dar imi lasase vorba cum ca magnetii respectivi au fost cumparati din China. Eu nu cred asa ceva. Pozele sunt printate pe un suport din pluta, si au lipite pe spate "handmade" doua benzi magnetice.
Am cerut numarul administratorului, dar vanzatoarea m-a avertizat ca ar fi bine sa nu-l sun, "ca se enerveaza".

Am cumparat azi un magnet cu imaginea facuta de mine, am cerut si bonul. Pentru magnetul cumparat acum cateva zile, n-am primit bon. Am facut poze magazinului si raftului cu produse in care se gasesc si magnetii cu imaginea mea.
Multumesc
100% fotografia este realizata de mine.
Fotografia este comercializata intr-un magazin de suveniruri. Este decupata astfel incat logo-ul nostru sa nu mai fie vizibil. Nu este mentionata sursa sau autorul.
Buna ziua,

Plimbandu-ma zilele trecute pe la targul de Craciun din centru orasului, am gasit la vazare un magnet de frigider cu o fotografie realizata de mine. Fotografia am realizat-o in urma cu vreo 5-6 ani si am publicat-o pe Facebook.

Intreband vanzatorul, acesta m-a trimis la un magazin de suveniruri aflat in centrul orasului. Administratorul magazinului nu a fost disponibil in ziua respectiva, dar azi voi merge iar acolo pentru a-l ruga sa ma puna in legatura cu cei ce produc acei magneti de frigider.

Ce ma sfatuiti sa fac in continuare?

Multumesc.