Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drepturi de autor imagini, fotografii
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drepturi de autor imagini, fotografii

Buna ziua,

Plimbandu-ma zilele trecute pe la targul de Craciun din centru orasului, am gasit la vazare un magnet de frigider cu o fotografie realizata de mine. Fotografia am realizat-o in urma cu vreo 5-6 ani si am publicat-o pe Facebook.

Intreband vanzatorul, acesta m-a trimis la un magazin de suveniruri aflat in centrul orasului. Administratorul magazinului nu a fost disponibil in ziua respectiva, dar azi voi merge iar acolo pentru a-l ruga sa ma puna in legatura cu cei ce produc acei magneti de frigider.

Ce ma sfatuiti sa fac in continuare?

Multumesc.

eyeinthesky, utilizator
Vedeti ce va spun.
Este posibil sa fie fotografia lor si nu a dvs.
Le puteti adresa si o cerere scrisa prin care sa le cereti lamuriri scrise.
~ Conținut șters la cerere ~
Fotografia este comercializata intr-un magazin de suveniruri. Este decupata astfel incat logo-ul nostru sa nu mai fie vizibil. Nu este mentionata sursa sau autorul.
100% fotografia este realizata de mine.
~ Conținut șters la cerere ~