avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate Razvan255

Activitate Razvan255

Răspuns la discuția Custodie copil
Stimata doamna , poate n am fost destul de clar , sotia s a mutat cu amantul si si a dat copii afara practic
Răspuns la discuția Custodie copil


Avocat Neagu Elena a scris:

Luati legatura cu un avocat recomandat sau de pe forum si expuneti situația pe larg. Sansele depind de multe detalii care fac diferenta: durata căsătorie, vârsta copiilor, cine s-a ocupat de creșterea si educarea copiilor până acum, condițiile locative ale părinților etc.
Ar fi indicat sa apelați la ajutor profesionist macar pentru redactarea cererii pentru a va creste sansele.
Casatoriti de 10 luni , impreuna de 8 ani , copii implinesc 3 ani in ianuarie .
Locuinta a fost unde domiciliaza dansa acum ( aproximativ de 1 an) aproximativ 2,5 ani am stat la socrii .
De cresterea copiilor in mare parte sa spun m am ocupat eu cu soacra mea , si dansa oarecum .
A avut tentative de suicid , nu stiu cat de reale au fost , merge la psihiatru dupa spusele dansei , la psiholog .
Discuție Custodie copil
Buna ziua , recent m am despartit de sotie , pt ca dansa a ales sa aduca in casa amantul .eu si copii am plecat la socrii, mentionez ca , casa este a dansei , intrebarea ar fii , ce sanse am sa obtin custodia copiilor ? Cat de grav este ceea ce a facut copiilor in special , mentionez ca locuieste cu amantul de 1 luna si jumatate in care isi mai viziteaza copii .... si ameninta ca ii ia de tot .