avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate mmirela_m

Activitate mmirela_m

Răspuns la discuția Divort
eu nu ma pot prezenta... sunt parat, dar parat reconventional ce inseamna??? :D :O:rtfm:
Răspuns la discuția Divort
adica???... e a doua oara cand se amana asa... cum ar trebui sa raspund la o astfel de solutie in calitate de parat???
Răspuns la discuția Divort
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: ÎNCHEIERE/00.09.2014. Respinge ca nefondată cererea formulată de reclamant, de ataşare a dosarelor civile soluţionate de Judecătoria ... şi în care s-au pronunţat hotărârea prin care reclamantul susţine că a fost desfiinţată sentinţa civilă nr. xxx din data de 00.06.2006 precum şi hotărârea de perimare a acţiunii de divorţ în rejudecare. Pune în vedere reclamantului, sub sancţiunea suspendării judecăţii cauzei potrivit dispoziţiilor art. 1551 Cod pr. civilă, să depună la dosarul cauzei, cu cel puţin 5 zile înaintea următorului termen de judecată, în copii legalizate, hotărârea prin care reclamantul susţine că a fost desfiinţată sentinţa civilă nr. xxx din data de 00.06.2006 pronunţată de Judecătoria B şi hotărârea de perimare a acţiunii de divorţ în rejudecare. Se va cita pârâta. Amână judecarea cauzei. Stabileşte termen de judecată la data de 00.10.2014. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 00.09.2014.
Document: Încheiere de şedinţă 00.09.2014
Discuție Divort
:frantic: ÎNCHEIERE 00.10.2014. Suspendă judecata cererii formulate de reclamantul xxxx în contradictoriu cu pârâta xxxxxx. Definitivă. Cu recurs cât timp durează suspendarea. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 00.10.2014.
Document: Încheiere - Suspendare 00.10.2014
Răspuns la discuția Divort cu repetir
Solutia pe scurt: ÎNCHEIERE/03.09.2014. Respinge ca nefondată cererea formulată de reclamant, de ataşare a dosarelor civile soluţionate de Judecătoria Bacău şi în care s-au pronunţat hotărârea prin care reclamantul susţine că a fost desfiinţată sentinţa civilă nr.xxxxdin data de xx.06.2006 precum şi hotărârea de perimare a acţiunii de divorţ în rejudecare. Pune în vedere reclamantului, sub sancţiunea suspendării judecăţii cauzei potrivit dispoziţiilor art. 1551 Cod pr. civilă, să depună la dosarul cauzei, cu cel puţin 5 zile înaintea următorului termen de judecată, în copii legalizate, hotărârea prin care reclamantul susţine că a fost desfiinţată sentinţa civilă nr. xxxx din data de xx.06.2006 pronunţată de Judecătoria Bacău şi hotărârea de perimare a acţiunii de divorţ în rejudecare. Se va cita pârâta. Amână judecarea cauzei. Stabileşte termen de judecată la data de 22.10.2014. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 03.09.2014.
Document: Încheiere de şedinţă 03.09.2014

offf cat mai continua jocul asta???


Răspuns la discuția Divort cu repetir
dar nu se tine cont de actele depuse si de mine? de hotararea deja avuta de la o alta instanta... de faptul ca eu nu cer nimic de pe urma acestui divort, de faptul ca pt mine s-a incheiat in 2006 cu o hotarare definitiva si irevocabila
ca eu am schimbat documentele...
Răspuns la discuția Divort cu repetir
Ora estimata: 9:00
Complet: C7
Tip solutie: 242 c.pr.civ
Solutia pe scurt: ÎNCHEIERE 06.11.2013. Admite excepţia netimbrării cererii de repunere pe rol, excepţie invocată de instanţă din oficiu. Anulează ca netimbrată cererea de repunere pe rol formulată de reclamantul B în contradictoriu cu pârâta ...eu... Definitivă. Cu recurs cât timp durează suspendarea. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 06.11.2013.
Document: Încheiere - Suspendare 06.11.2013

Ora estimata: 9:00
Complet: MF7
Tip solutie: 242 c.pr.civ
Solutia pe scurt: ÎNCHEIERE 03.04.2013. Suspendă judecata cererii formulate de reclamantul B în contradictoriu cu pârâta . Definitivă. Cu recurs cât timp durează suspendarea. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 03.04.2013.
Document: Încheiere - Suspendare 03.04.2013


imi vine sa plang... cand se va termina...????????????????? :(

Răspuns la discuția Divort cu repetir
a fost citat, nu stiu daca corect sau nu dar nu s-a prezentat... pt ca imi dorea prea mult rau... dar nu i-am cerut nimic in acel proces decat sa revin la numele de fata si sa se termine repede, foarte repede ...dar au trecut 7 ani :D fara 2 luni... ce se intampla daca nu ma prezint? mentionez ca de 4 ani nu mai sunt in tara si ca nu am motivat niciodata cat am suferit si am patit in 5 ani de casnicie... cum ar trebui sa procedez acum din afara tarii? ajunge sa trimit un email judecatoriei la care sa atasez o scrisoare prin care explic despre divort si sa atasez copia hot irevocabile?... acum ma intreb dc nu e definitiva si irevocabila???B-)
Răspuns la discuția Divort cu repetir
este o hotarare legalizata si irevocabila, cu care am reusit sa imi refac documentele cu numele de fata, dar dupa ce acest proces s-a incheiat si hotararea a fost trimisa si la primaria unde s-a facut casatoria... fostul meu sot :D sau actualul :D a reinceput procesul.... dar au trecut 7 ani si s-a regandit sa se casatoreasca si spune ca ii trebuie divortul si ca ii cheama pe toti cei care au participat la acel proces, ca am fi facut falsuri... :O si ca vrea sa platim pt tot... oare de ce viata in loc sa te faca mai inteligent si mai bun trebuie sa te puna la alte incercari???
care e procedura legala pt a incheia acest proces???

,, daca am terminat un proces de divort in 2006 cu o hotarare irevocabila prin care mi-am redobandit numele de fata, schimbat documentele si incredintat copilul pana in 2020, pot reprimi o citatie in proces de divort in 2013?...e posibil?...:frantic: :(
mentionez ca fara un act real nu as fi putut sa imi fac toate documentele si sa imi refac viata!!! daca as fi facut o alta casatorie ce se alegea de aceste documente ? :rtfm: