avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1098 soluții astăzi
Forum Activitate dalina chira

Activitate dalina chira

Răspuns la discuția Alocatie copil
Eu am facut cerere si miau trimiso din urma pe anii 2021-2023 dar pe 2024 din ianuarie de ce nu ?
Iar acum 9 ani de vina sunt ei ptr ca ei au vrut la avocat profitand de necunostinta mea de cauza au vrut sa ma prosteasca si eu afland accest lucru nu leam mai dat diferenta orcine ar fi procedat asa.o sai dau in judecata si totul se lamureste

Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
Eu nu va inteleg de ce judecati gresit oameni? Ei au vrut la avocat nu eu aveam 25 de ani pe atunci este matusa mea de la care am cumparat in acel an am aflat de fapt ca de accea mai dus la avocat ptr ca au profitat de necunostinta mea de cauza si au procedat asa si eu cum era sa le mai dau diferenta in acest caz ? Acum o sa deschid actiune in judecata si sa vedem ce vor castiga dansi cu asa zisa prosteala care au vrut sa mio dea.impozitul este pe mine

Doina54 a scris:

Nu inteleg... Ati platit pentru un apartament o suma de bani acum 4 ani, diferenta care trebuia platita in timp de 1 an nu ati platit-o nici in ,,5” ani, asa cum declarati . Inteleg ca bani pentru investitii, ati avut suficienti. Atitudinea este a unui cumparator necinstit si care nu respecta legea. Cred ca in aceasta situatie, cei ,,150milioane “ nu o sa va ajunga nici pentru onorariul avocatului. Cred sincer, ca cei care asemeni d stra, isi merita soarta .

O sa fac actiune in judecata ptr ca alegerea a fost a lor la notar iar eu am platit mai bn de jumatatea sumei iar impozitul il am pe numele meu au profitat de necunostinta mea de cauza ca aveam doar 25 de ani si suma ramasa sa le-o dau nu am mai achitato din cauza ca au vrut sa ma prosteasca eu in toti ani astia am renovat totul ca nu era nimik in apartament eu lam modernizat si nu am nimik de pierdut

Dapix a scris:

N-a apelat la executor, nici nu avea interes, dar nici contract de V/C la NOTAR nu va facut.

La cartea funciara cine e trecut proprietar'?

Nu cred ca sunteti proprietar.
Mai concret, din ce spuneti, se pare ca n-ati cumparat nimic acum 9 ani.

Diferenta trebuia platita la cel putin 1 an de la data vanzari 2016 au trecut 8 ani si ei aveau termen de un an sa contesteze

Daca am cumparat un apartament acum 9 ani si am contract de vanzare cumparare la avocat dar am platit vanzatorului doar 30000lei si a ramas ca intr-un an de zile sai dau diferenta de 150000lei si atunci urmeaza sa imi dea actele in original .au trecut 8 ani de atunci si am nevoie de contractul original ce trebuie sa fac? Ca eu am doar cele 4 exemplare de la vanzare cumparare.mentionez ca sotia vanzatoare a decedat a ramas doar sotul vanzator.va rog din suflet ce pot sa fac ca sa am contractul in original?
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
nu scrie decat ca in mai putin de un an sa se achite pretul ramas de comun acord atat
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
1 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
scrie contract de vanzare cumparare de pe numele lor pe al meu .TOT ASA AM VANDUT SI EU O GARSONIERA CUIVA CA NU AU AVUT BANI CA SA O INTABULEZE LA NOTAR SI LEAM VANDUTO LA AVOCAT
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu sunteti informat destul intabularile se fac la notar si contractele de vanzare cumparare se fac la avocat si se fac si la notar
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
contractul lam facut la avocat in contract scrie ca iam dat 300 mii lei si ramane sai mai dau in mai putin de 1 an 150mii lei