avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 975 soluții astăzi
Forum Activitate Adriandrumas

Activitate Adriandrumas

Răspuns la discuția Custodie comună
Cu siguranta se va folosi ! Dar eu mi-am dat interesul si mi se rupe sufletul i o femeie proasta din punctul meu de vedere ....stie clar ca nu merg pe proprietatea lor si o caut de fapt o cautam zilnic o sunam si ma rugam de ea macar 3 5 minute sa iese cu fetița undeva sa o pot vedea! Mai bine ma blocat peste tot Nici macar o poza cu fata nu vrea sa imi trimita (tot timpul i-am vorbit frumos si ma milogeam doar sa imi trimita o poza si tot degeaba! Ce fel de mama poate face asta?(un om care nu gândește care urăște foarte mult ) Eu nu nu pot intelege. Odata si odata tot va trebui sa dea explicatii de ce a facut toate astea! Si Si atunci va minții ca e învățată deci....aia e ....cum vrea Domnu
Răspuns la discuția Custodie comună


Adrian ALBU a scris:

Aveți stabilit un program și este de preferat să-l respectați.


Dar imi este frica si nu vreau sa merg la ei pe proprietatea lor! Poate sa vina ea cu fetița la mine sau prin natura si cand vrea ea dar ea nu a vrut niciodată! Eu astept ca nu o sa merg la ei pe proprietatea lor
Răspuns la discuția Custodie comună


gi-jane2 a scris:

E asta-i acuma.. mi-e dor de copil de nu mai pot, dar nu ma duc sa o vad ca sunt unii din familia mamei mincinosi si se uita urat..
Dvs va dati seama cum suna ? Va dati seama ca va dauneaza la proces ? Pai cand veti avea termen, nu va dati seama ca mama o sa zica ca ati tarat-o degeaba in proces pe ordonanta ca nu v-ati dus la vizita ? Dvs ce o sa ziceti atunci ca v-ati ofilit de dor.. dar nu v-ati dus.

Dar dacă merg de ex la vizita si incepe de minte la proces ca eu am facut scandal ca eu i-am înjurat ca etc...si eu merg singur si ea își cheamă si martori care nu sunt acolo pentru ca asa sunt ei. Si dupaia chiar ca numai mio va da cu ridicare ? Eu nu cred ca gresesc cu abs nimic de aceea nu mai vreau niciun fel de complicație de niciun judecător de nimic! Vreau doar atat sa mi se dea dreptul meu de tata! Cum ea iese cu fetița în parc in oras la prietenii ei la neamurile ei la fel vreau si eu! Credeți că cer prea mult ca sa imi iau fetița sa ma plimb cu ea prin moll sa i cumpăr cate ceva? Cu ce am gresit sa nu am voie să ies cu fetița mea ? Cer prea mult sa merg la părinți mei cu fetița sa o vada si ei? Cer prea mult sa imi iau fata in brațe? Cer prea mult sa i dau din mana mea sa mănânce? I-am mai dat de multe ori ai ma pricep! Cer prea mult sa stau cu fetița mea in pat sa o tin la piept? Nu am facut nimic iesit din comun nu i-am bătut nu le-am făcut nimic....cer prea mult daca o sunam si o întrebam cum i fetita unde este ce face ? Pentru ca mi se rupe sufletul ca nu stiu nimic de fetiță meaa! Nu am gresit cu nimic si mama fetiței nu intelege nu vrea nimic nici macar un video sau o poza sa imi trimita! Deci eu zic ca exista un Dumnezeu acolo sus si vede tot! Nici nu vreau sa imi imaginez peste ani ce poate sa i bage in cap fetiței daca ea de acum nu vrea nici macar in fata porti sa iese 5 minute !Eu nu beau , sunt un bărbat care intelege si eu niciodata nu am sa i fac ceva rau fetiței eu ma gandesc la ea mereu si daca am drept sa o iau si doarme sau ceva de gen sau vrea sa plece undeva eu voi fi intelegator! Mama fetiței face sa se răzbune probabil ca eu tot timpul am vrut sa o părăsesc si plecam de acasa cate 2 3 zile ne certam apoi ne împăcam si tot din cauza minciunilor ei si aberațiilor ei! Vroia sa fiu sluga nu soț. Si eu am parasito nu ea ....din contra am dovezi in care ea a intrat în depresie și multe altele dar eu vreau pace si nu vreau sa fac rau! Dar in viata asa e la cine faci bine iti face rău.
Mi-am cerut iertare de la mama fetiței si i-am propus sa ingropam totul si sa inteleaga ca vreau si eu sa iau fetița si însoțită de ea si unde vrea ea dar nu la ea in casa si nu vrea! I-am zis sa imi zică abs când vrea când dorește doar sa ma sune sa imi zică hai de ex in parc si tot nimic( parerea mea ca i face si fetiței rau gen ca nu ma vede de atata timp din cauza ca nu vrea ea sa iese)
Răspuns la discuția Custodie comună
Eu tot ce vreau ori cât programul stam foarte aproape 5 km unul de celălalt dar vreau cu ridicare de la domiciliu mamei vreau sa o aduc acasa la mine la ai mei prietenii familia toți vor să o vadă...zici ca o tine sechiestrata am neamuri unchi veri in strainatate vor sa o vada când o venit nu ia lăsat! Ce trebuie sa fac sa imi dea cu ridicare de la domicilu ( aaa minte ca alapteaza, minte ca eu nu mas descurca cu fetița dar minte ca stie destul de bine cât am stat la ei eu i dădeam sa mance eu o spalam schimbam tot tot tot su t foarte atent la astea si chiar ma pricep enorm de mult la copiii! Pana sa bag ordonanta presidenteala ma rugam de ea sa ma lase sa o văd si macar un minut in fata porti imi zicea ca nu are timp. Niciodată nu a iesit cu fetița sa o văd în natură! Isi bătea joc de mine spunandumi daca vi cu ai tai ai voie 5 minute daca vi singur 10 atunci nici nu eram in judecata nu nimic drepturile erau egale egale! Ma am avea ca iesim maine prin parc degeaba nu a facut-o niciodata! Imi va da cu ridicare de la domiciliu?
Răspuns la discuția Custodie comună


gi-jane2 a scris:

E asta-i acuma.. mi-e dor de copil de nu mai pot, dar nu ma duc sa o vad ca sunt unii din familia mamei mincinosi si se uita urat..
Dvs va dati seama cum suna ? Va dati seama ca va dauneaza la proces ? Pai cand veti avea termen, nu va dati seama ca mama o sa zica ca ati tarat-o degeaba in proces pe ordonanta ca nu v-ati dus la vizita ? Dvs ce o sa ziceti atunci ca v-ati ofilit de dor.. dar nu v-ati dus.

Am spus si in proces acum ultima dată ca eu pe proprietatea lor nu o sa ma duc ..... deci instanta stie ca nu merg la orele date pe baza de ordonanță! Ce sa fac chiar imi este tare dor nu as mai astepta pana cand imi vine rezultatul! Si Si daca imi vine cu drept de ridicare ea va face recurs sunt sanse sa imi dea tot fără ridicare?
Răspuns la discuția Custodie comună


gi-jane2 a scris:

E asta-i acuma.. mi-e dor de copil de nu mai pot, dar nu ma duc sa o vad ca sunt unii din familia mamei mincinosi si se uita urat..
Dvs va dati seama cum suna ? Va dati seama ca va dauneaza la proces ? Pai cand veti avea termen, nu va dati seama ca mama o sa zica ca ati tarat-o degeaba in proces pe ordonanta ca nu v-ati dus la vizita ? Dvs ce o sa ziceti atunci ca v-ati ofilit de dor.. dar nu v-ati dus.



Da dar in proces a adus o martoră care nu o cunosc ! A mintit ca de fiecare data am facut scandal! Si de aceea nu mai dat cu ridicare de la domiciliu!
Dar acum numai vrea nici la poarta macar ca daca era sa iese mergeam cu un martor! Nu Ca se uită neaparat urat dar ma provoca si i cred in stare sa se ieie intre ei la bătaie gen sai deie o palmă foarte tara mamei fetiței sa deie vina pe mine sa ma decada din drepturi! Si eu i cunosc cel mai bine mint omu in față fără nicio reținere! Daca a avut curaj sa jure cu mâna pe biblie si sa mintă despre ce vorbim ! Am si filmare daca doriti va rog pe wap 0755421233 ! Si tot timpul imi zice sa merg singur de ce? Eu astept ca este cineva acolo Sus care vede tot!
Răspuns la discuția Custodie comună


gi-jane2 a scris:

Ce as putea face ?

Sa mergeti la program asa cum a fost conceput. Puteti sa chemati politia daca cineva de acolo e violent cu dvs.
Anuntati mama de prefernt prin mesaj scris ca mergeti vineri.




Eu as fi mers cu mare drag dar familia ei si ea sunt foarte mincinosi se uită urat la mine ...pe altcineva nu lasa sa vina cu mine pe nimeni doar pe mine vrea sa merg singur ...dar ce fel de mama poate sa faca atat de mult rau si mie si copilului! Ea de fiecare dată zice ai program de vizita daca vrei vi daca nu nu ! Si eu ma rog de ea o implor hai macar 5 minute cu fetita afara vreau doar sa o văd ma rog de ea macar o poza sa imi trimita si nu vrea ...eu nu am mai vazut fetita de mult...si nici detalii numi mai da ma blocat si cand o sun atat imi zice ai program de vizita vorbim aici la mine. Ce sa fac? Mi dor de fetiță de numai pot? Mi frica sa merg ca numa o sa iese scandal....Sunt oameni foarte proști...(Ia dat la fetiță un vaccin si i intreb ce vaccin iati dat la fetiță? Zice nu-i treaba ta !) Păi cum sa nu te enervezi! Tot timpul prin mesaje i-am zis daca are nevoie de banii pentru ca oricum va trebui sai dau din urmă...dar la mine nu e vorba de banii ca am .dar avocat nu am vrut sa imi iau Mai bine as da 5 mi de lei sai donez decât sami iau avocat pentru ca nu am gresit cu nimic sunt multe minciuni si înveți si martori mincinoși nici macar martori nu miam dus si eu inca ceva tot timpul când am mers sa vad fetița am mers cu un martor! Ce sa fac?
Răspuns la discuția Custodie comună
In procesul cu divorțul băgat de ea am fost de acord cu tot sa divortez sa plătesc sa isi schimbe numele sa steie fetita la ea abs tot am fost de acord!
Sunt tata am o fetiță de 9 luni suntem in divorț am facut ordonanță PREȘIDENTIALA si mia facut programul de 2 ori pe săpt in fiecare luni si vineri de la 17 la 19 fără ridicarea de la domiciliul mamei! Pana sa fac ordonanta ma tot rugam de ea sa ma lase macar 3 minute sa o pup pe fetiță si nu vroia cu chiu cu vai ma mai lasa câteodată cum vroia ia. Si in proces cu ordonanta a mințit cum ca eu am facut scandal a pus martori mincinoși și etc. De când am facut ordonanță eu nu am mai vazut fetita pentru ca nu vrea doar la ea in casa . Mentionez pana sa imi fac ordonanta mai ieșea la poarta eu la ei pe proprietatea lor nu am fost si nu o sa merg Pentru ca imi este frica. Ce as putea face ? Nu am bătuto niciodata nu nimic sunt o fire de om foarte buna. ..Ce as putea face? Care ma poate ajuta cu un sfat ceva va rog fbk drumas adrian sau wapp 0755421233