avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Activitate ViorelViorel33

Activitate ViorelViorel33

Multumesc de raspuns , poate un avocat sa semneze un contract de inchiriere sau doar un notar ? O zi buna
Multumesc frumos de raspuns , eu cred daca exista un contract nu este unul legal , este doar o intelegere intre ea si chiriasi . Nu cred ca vreun notar ar legaliza asa ceva avand in vedere ca suntem 50/50 proprietari. Si in conditiile acestea cred ca nici chiriasii nu au cum sa aiba mutatie . Eu cred ca ei stau acolo doar la mica intelegere. O seara buna
Buna ziua , As vrea sa stiu cum evacuez chiriasii introdusi de fosta sotie un apartamentul comun fara acordul scris al meu .Cred ca nici macar nu au mutatie acolo doar o intelegere intre ei . Nu cred ca pot sa isi faca mutatie fara acordul ambilor proprietari. Multumesc
In urma unui divort amiabil , eu (tatal) , am decis sa ofer custodia baiatului meu, mamei +o pensie alimentara in cuantum de 500€. Momentan ma aflu in imposibilitatea platii acestei sume , si copilul nu locuieste in Romania , ci in Danemarca , carei legi se supune si ce pot face pentru diminuarea pensiei alimentare?