avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Activitate luluca

Activitate luluca

Bună ziua. În 2013 am ajuns în executare ptr un apartament pe care l-am luat prin credit ipotecar. Mi s-a pus poprire pe salar, poprire care s-a suspendat în 2016 când am început un proces ptr dare în plata. În 2018 am pierdut procesul decizia fiind definitiva și irevocabila. Din acel moment poprirea nu s-a reluat și nici nu mai știu nimic de creditul meu, acesta fii d luat de la banc post care la rândul ei din câte am înțeles la cesionat către o firma din Olanda apoi a mai fost cesionat de 2 ori. În acest moment nu știu nimic. Exista vreo sansa ca acest credit sa se prescrie? Menționez ca în urma executării apartamentul nu s-a vândut și în prezent este tot al nostru. Va multumesc
buna ziua. Am divorțat la notar iar în urma divorțului s-a stabilit custodie comuna asupra fiicei mele,cu domiciliul la mine. Intrebarea mea este daca pot scoate fetița din tara fără procura din partea tatălui. El nu este de acord sa faca procura chiar daca i-am cerut doar ptr 7 zile ptr a merge în concediu. Mentionez ca de 7 ani suntem divortati si de 5 ani nu a plătit nici un leu pensie alimentară.