avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Activitate new

Activitate new

Buna seara, am scris un mesaj dimineata dar vad ca nu a fost publicat...
Am gresit in titlu, dar nu stiu cum pot modifica, ma gandeam la luna si am trecut 2011 in loc de 1.11.2004.

Va multumesc pentru raspuns, dl Bodea.

M-ar interesa daca stie cineva un exemplu pentru "Art. 4. - 1) Se interzice sponsorizarea pentru produsele din tutun a evenimentelor ori activitatilor care au efecte transfrontiere sau care implica ori au loc in cel putin doua state membre ale Uniunii Europene, dintre care unul este Romania ".
O seara buna tuturor
Buna ziua,
Imi puteti spune la ce se refera urmatorul articol din legea 457/1.11.2004 ( eventual sa-mi dati exemple) :
"Art. 4. - 1) Se interzice sponsorizarea pentru produsele din tutun a evenimentelor ori activitatilor care au efecte transfrontiere sau care implica ori au loc in cel putin doua state membre ale Uniunii Europene, dintre care unul este Romania. 2) Se interzice distribuirea gratuita a produselor din tutun in contextul sponsorizarii evenimentelor prevazute la alin. 1), avand ca scop ori ca efect direct sau indirect promovarea produselor din tutun."
Va rog sa-mi spuneti si daca sunt modificari la aceasta lege facute dupa 2008 pt ca doar modificarile facute prin legea 225/2008 le-am gasit pe internet.
Va multumesc
Răspuns la discuția concediu de odihna
Am zis minim 20 de zile lucratoare pt ca acesta este primul an de angajare si asa scrie in contractul colectiv de munca pe 2007-2010 la art.56 alin2 lit b
Sunt reticenta in privinta lor deoarece am depus o sesizare acum 36 de zile si inca nu am primit niciun raspuns.:(
Multumesc
Răspuns la discuția concediu de odihna
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns cat mai clar.Vreau sa fac o plangere la ITM deoarece sunt angajata part-time si desi eu stiu ca am dreptul la concediu de odihna de minim 20 de zile mi s-a zis de la firma ca am doar 10 zile pe an.Ma puteti ajuta sa imi argumentez plangerea pt ca,recunosc,nu am incredere in functionarii ITM:"> si vreau sa scriu in sesizare si argumentele legale,sa nu se mai deranjeze prea mult:)

Va multumesc