avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1005 soluții astăzi
Forum Activitate Adi12c

Activitate Adi12c

Cred ca pot sa demonstrez cumpararea in aceste conditii, pentru ca fratele meu, ca sa ma protejeze in eventualitatea nefericita a partajului, a cerut sa fie stipulat in contractul de vanzare cumparare ca banii provin din donatie. Personal mie nu mi s-a parut posibil dar chiar asa scrie in contract. :P
Pentru Dvs. poate e evident ca pot cere si 100% dar eu nefiind cunoscatoare am presupus ca daca cer o cota suplimentara aceasta e un fel de targuiala sau chiar cersetorie:((. Daca aceasta cota suplimetara poate fi de 50% atunci e bine, dar nici aceasta posibilitate nu reiesea ba chiar era mai putin probabila. Va multumesc pentru clarificare =D> si intradevar am gresit in afirmatia mea dealtfel prea putin obiectiva sau informata. #-o
Multumesc frumos pentru raspuns!
Inseamna ca nu am asigurata casa 100%, chiar si cu dovada clara ca sotul nu a contribuit cu nici un ban! Ciudata lege !!!:-/ In nici un caz nu protejeaza pe cei care trebuie :O Inca o data multumesc ! ;)
Buna ! Am si eu o problema cu partajul pentru un apartament cumparat dupa casatorie din banii donati de fratele meu.#-o
As vrea sa stiu si eu daca sotul meu are drepturi asupra apartamentului, cumparat pe numele meu (de dupa casatorie).