avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1833 soluții astăzi
Forum Activitate boubatrin

Activitate boubatrin

multumesc. De fapt cred ca nu m-am exprimat eu bine. Ideea este ca sotia mi-a deschis e-mailul personal (stia parola de acces) si acolo a descoperit o discutie ... compromitatoare.
Intrebarea este daca poate sa foloseasca aceasta discutie (listata) impotriva mea la proces.
Buna ziua,
As dori sa va intreb daca un e-mail listat din casuta mea postala poate deveni sau nu proba in instanta
cu multumiri
Am o sentinta data in 2007, intr-un proces cu statul roman pentru retrocedarea unui teren confiscat de comunisti. Sentinta este in favoarea mea, este specificata suma dar nu am primit nimic pina acum. (cu exceptia unor actiuni la fondul Proprietatea in valoare infima).
As vrea sa intreb cum se poate incepe demersurile la tribulalul de la Haga si ce fel de acte am nevoie, pentru recuperarea cit mai rapida a banilor.
cu multumiri,
Răspuns la discuția Prescrierea faptei
tocmai am citit pe site-ul serviciului roman de informatii si una din conditiile lor de recrutare este aceea de a nu fi fost condamnati penal pentru o infractiune savirsita cu intentie. Pai mai in gluma mai in serios eu nu am baut alcool ca porcu cu intentie. Intentia mea a fost doar sa ma binedispun.
Răspuns la discuția Prescrierea faptei
multumesc de raspuns. Eu stiu ca,,,, cazierul este fara mentiuni pentru ca am avut nevoie de el la angajare (deci l-am scos de vre-un an si l-am depus la angajare)
Nedumerirea mea este daca pot din punct de vedere legal sa lucrez in Institutii publice cum ar fi Politie, armata, etc
Mentionez ca nu am si nu am avut vreodata alte probleme :P
In anul 2002 am avut o condamnare de 10 luni cu suspendare pentru 1,5 la mie alcool in singe. As dori sa intreb dupa ce perioada de timp fapta se prescrie. Cu alte cuvinte daca cazierul meu judiciar va mai fi vreodata curat.
Avind in vedere cele de mai sus, pot sa ma angajez in Politie, Armata, etc si daca da, dupa cit timp?
Va multumesc