avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Activitate Ticulapetrisor721

Activitate Ticulapetrisor721

Sper sa iau cu suspendare,ma prins intru-un monent aiurea,nu conduceam beat daca nu era vorba de sanatatea copilului meu,in seara aceea nu am avut nici bani de taxi (salarile din romania ) vai si amar,15 mil minim pe economie si au pretenția să te descurci si sa intreti o familie,dar nu despre asta e vorba acum!

Mihnea Dorian a scris:

Ai sanse sa iei cu suspendare sau chiar solutie mai favorabila daca iti iei avocat bun pe astfel de spete...acu mai depinde si peste ce judecator dai.

In astfel de cazuri nimeni nu iti poate spune 100% ce se va intampla, am auzit de condamnare cu executare pentru conducere cu permis suspendat, o singura fapta si fara antecendente..asa cum la mine in zona cunosc caz de persoana care a avut 9 dosare pentru conducere cu permis suspendat si a scapat de toate, fara a face nici macar o zi de inchisoare.
Nu mai vorbim de cei care au omorat pe treceri de pietoni ori au mers cu viteze de 150+ prin localitate, au omorat si...la fel nu au facut o zi de inchisoare.

Asta ca sa-ti faci o idee despre justitia din Romania !

A sărit de 0.80,am 1.10 in sânge,mai exista o sansa sa iau cu suspendare ?

PAUL777 a scris:

În privința anularii permisului este foarte important valorile din sânge. Persoanele care au contrazis poate cunosc valorile din sânge? La 0.55mg în aerul expirat în sânge sare sigur de 0.80!!!!!!

Ticulapetrisor721 a scris:

Esti sigur de acest lucru ?? Pentru ca au fost persoane care au contrazis lucrul acesta si au spus că oricum ar fi iau cu suspendare,de recunoscut oricum recunosc,faptă e deja consumată nu are rost sa mai neg lucrul acesta

PAUL777 a scris:

Pentru cineva cu permis de numai 5luni procurorul poate cere pușcăria.Permisul va fi anulat. Te sfătuiesc sa recunoști ca ai consumat alcool în fata procurorului, condamnarea va fi cu suspendare.

Ticulapetrisor721 a scris:

Ce risc sa mi se întâmple daca m-au prins băut la volan,si am avut o alcolemie de 0,55mg in aerul expirat,dețin permisul de doar 5 luni!!!







Esti sigur de acest lucru ?? Pentru ca au fost persoane care au contrazis lucrul acesta si au spus că oricum ar fi iau cu suspendare,de recunoscut oricum recunosc,faptă e deja consumată nu are rost sa mai neg lucrul acesta

PAUL777 a scris:

Pentru cineva cu permis de numai 5luni procurorul poate cere pușcăria.Permisul va fi anulat. Te sfătuiesc sa recunoști ca ai consumat alcool în fata procurorului, condamnarea va fi cu suspendare.

Ticulapetrisor721 a scris:

Ce risc sa mi se întâmple daca m-au prins băut la volan,si am avut o alcolemie de 0,55mg in aerul expirat,dețin permisul de doar 5 luni!!!



Păi si daca permisul se anulează dupa cat timp mai pot face scoala de șoferi dinou ??
Pai le platesc eu nu e vorba de asta,tie ti-au spus daca iti mai dau sau nu permisul?
Ti-ai angajat avocat?

Marcel888 a scris:

Eu stau din 15 noiembrie anu trecut. Si numa acuma am trecut de camera preliminară. Mai stau ce-l putin o luna. Alți au stat si 2 ani. Plăteste tu probele sa ti vina mai repede

Ticulapetrisor721 a scris:

Doamne ajuta sa scăpăm cu bine din asta si cat mai repede:))

Marcel888 a scris:

Sant in aceiași situație. Si mai cunosc care au fost. Maxim cu suspendare au luat.

Ticulapetrisor721 a scris:

M-am speriat cand am auzit de la acel avocat ca voi face puscarie,sper sa scap de închisoare cel puțin,asta e cel mai important,dumneavoastră ati fost in aceasta situatie??

Marcel888 a scris:

Pe perioada cercetărilor nu poti conduce. După aia depinde ce pedeapsa iei

Ticulapetrisor721 a scris:

Păi am trecut si pe roșu in seara aceea si m-au scapat de amendă doar însă astept sa vina rezultatul de la analizele de sânge sa vad cat mi-a iesit si acolo,oare imi voi mai putea recupera permisul vreodată?

Marcel888 a scris:

Dacă nu ai antecedente nu faci pușcărie.. Stai linistit

Ticulapetrisor721 a scris:

Nu am avut accident ma grăbeam cu fetița mea si cu soția la spital pentru ca fata făcuse febra si am trecut pe roșu m-au oprit si mi-au pus epilotestul















Doamne ajuta sa scăpăm cu bine din asta si cat mai repede:))

Marcel888 a scris:

Sant in aceiași situație. Si mai cunosc care au fost. Maxim cu suspendare au luat.

Ticulapetrisor721 a scris:

M-am speriat cand am auzit de la acel avocat ca voi face puscarie,sper sa scap de închisoare cel puțin,asta e cel mai important,dumneavoastră ati fost in aceasta situatie??

Marcel888 a scris:

Pe perioada cercetărilor nu poti conduce. După aia depinde ce pedeapsa iei

Ticulapetrisor721 a scris:

Păi am trecut si pe roșu in seara aceea si m-au scapat de amendă doar însă astept sa vina rezultatul de la analizele de sânge sa vad cat mi-a iesit si acolo,oare imi voi mai putea recupera permisul vreodată?

Marcel888 a scris:

Dacă nu ai antecedente nu faci pușcărie.. Stai linistit

Ticulapetrisor721 a scris:

Nu am avut accident ma grăbeam cu fetița mea si cu soția la spital pentru ca fata făcuse febra si am trecut pe roșu m-au oprit si mi-au pus epilotestul











M-am speriat cand am auzit de la acel avocat ca voi face puscarie,sper sa scap de închisoare cel puțin,asta e cel mai important,dumneavoastră ati fost in aceasta situatie??

Marcel888 a scris:

Pe perioada cercetărilor nu poti conduce. După aia depinde ce pedeapsa iei

Ticulapetrisor721 a scris:

Păi am trecut si pe roșu in seara aceea si m-au scapat de amendă doar însă astept sa vina rezultatul de la analizele de sânge sa vad cat mi-a iesit si acolo,oare imi voi mai putea recupera permisul vreodată?

Marcel888 a scris:

Dacă nu ai antecedente nu faci pușcărie.. Stai linistit

Ticulapetrisor721 a scris:

Nu am avut accident ma grăbeam cu fetița mea si cu soția la spital pentru ca fata făcuse febra si am trecut pe roșu m-au oprit si mi-au pus epilotestul







Păi am trecut si pe roșu in seara aceea si m-au scapat de amendă doar însă astept sa vina rezultatul de la analizele de sânge sa vad cat mi-a iesit si acolo,oare imi voi mai putea recupera permisul vreodată?

Marcel888 a scris:

Dacă nu ai antecedente nu faci pușcărie.. Stai linistit

Ticulapetrisor721 a scris:

Nu am avut accident ma grăbeam cu fetița mea si cu soția la spital pentru ca fata făcuse febra si am trecut pe roșu m-au oprit si mi-au pus epilotestul



Ma puteti ajuta cu mai multe informati va rog ?

Marcel888 a scris:

Ai avut si accident?

Ticulapetrisor721 a scris:

Eu am doar 19 ani am o soție și un copil chiar nu as vrea sa fac pușcărie și sa pierd ani din viata copilului meu,chiar nu e nimic de facut cel putin in legatura cu închisoarea??



Ajunsesem seara acasa de la servici si stiind ca nu mai ies in oras am băut,pe urma fetița mea de 4 luni a facut febra,am sunt la spital dar e in carantină cu coronavirsul lor,si ca orice părinte faci orice pentru copilul tau si asa am încălcat legea,nu as fi facut asta daca nu era copilul meu in pericol