avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate Elena@78

Activitate Elena@78

Bună ziua, atât eu cât și actualul soț facem parte dintuna din categoriile sus menționate de dumneavoastră. Ideea este ca de la unitate ma tot leagă de fostul soț cu care nu mai am nicio treaba și care așa cum este firesc își vede linistit de actuala lui familie. Noi ca părinti pentru ceilalți copii nu beneficiem de aceleași drepturi? Eu ca mama a lor voi "atârnă" de fostul asa toată viata?
Buna seara, cum se beneficiază de aceasta mărire salariata în următoarea speța : Suntem părinții a doi copii , am divorțat, tatăl s-a recăsătorit și din căsătoria actuala a rezultat un copil pentru care conform declarației pe propria răspundere a soției actuale el beneficiază de mărirea de 75%. În urma divorțului custodia copiilor spre creștere și educare mi-a fost încredințată mie ( nu avem custodie comuna) m-am recăsătorit și voiam sa știu pentru cei doi copii beneficiez și eu de mărire? Mulțumesc anticipat pentru răspuns și dacă se poate și o argumentație la răspuns indiferent care ar fi el. O seara buna