avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1194 soluții astăzi
Forum Activitate popesteanu

Activitate popesteanu

Răspuns la discuția partaj
N-am stiut ca sunt asa mari probleme cu avocatii din romania ,pentru ca nu am avut tangente cu ei .Eu sincer sa fiu ma gandeam ca cel care ma v-a reprezenta voi fi chiar.....eu ,...eu care am cunostinte juridice doar la capitolul cultura generala.M-a gandisem deasemenea sa consult un avocat doar pentru a a-mi spune de unde sa incep.Am zis eu ca da mai bine in fata instantei daca ma autoreprezint dar vad ca lucrurile nu sunt simple deloc.E clar, sunt visator desi subiectul nu indeamna la ...vise .MULTUMESC TUTUROR ,si daca mai sunt sugestii le astepr cu interes.
Răspuns la discuția partaj
MULTUMESC TUTUROR PENTRU INFORMATII. nu am precizat insa faptul ca avem impreuna si un copil minor .schimba acest lucru datele problemei??? referitor la cota cu care am participat la cumpararea imobilului actual (cota din venitul obtinut din vanzarea imobilului pe care l-am avut inainte de casatorie )aceasta este de cca.70%.la prima vedere credeti k sunt sanse sa o recuperez in totalitate??in cazul in care vom decide sa vindem imobilul actual si sa achitam creditul??
VA MULTUMESC INCA O DAT IN SPERANTA CA NU VE-TI ABANDONA SUBIECTUL.MII DE MULTUMIRI.
Discuție partaj
sunt casatorit de 5 ani.inainte de casatorie am avut un apartament proprietate personala ,pe care dupa 3 ani de convetuire l-am vandut ,am facut un credit, care e in derulare si am cumparat un apartament mai mare(impreuna) .
intrebari:
1.-la partaj voi putea recupera procentul pe care la l reprezentat contributia mea la acest apartament (evident dupa ce vom vinde actuala proprietate)?
2.-in actul de proprietate pe care l-am avut si chiar si in actul de vanzare cumparare pe care l-am facut la vanzare nu au fost trecute sumele corecte,ci unele mai mici, din cauza faptului lca trebuia sa platim mai mult la notar,pot proba chestiunea cu martori?
3.-in actualul act de proprietate nu se face vreo referire la provenienta banilor infara de cei ce provin din credit,are vreo importanta tinand cont de cecele de mai sus?
4.cum se procedeaza la partaj cand sunt credite la mijloc?
VA MULTUMESC ANTICIPAT CU SPERANTA CA VOI OBTINE UN RASPUNS.