avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Activitate AndreeaBianca200

Activitate AndreeaBianca200

Buna ziua, ma numesc Andreea, Am 17 ani si 10 luni, am o relatie cu un băiat de aproape 2 ani, ne iubim foarte mult, dar singura piedică în relația noastra si majoritatea certurilor pe care le am avut au fost din cauza părinților mei, mai exact a tatălui meu care de la bun început nu a fost de acord cu el, Ba mai mult de cand ma stiu eu mi-a îngreunat viata atât mie cat si mamei si surorii mele, fiind foarte strict si crezând că mereu are dreptate si trebuie sa facem doar ca el, la o adica il stiam de frica inca de cand eram copil. Are impresia ca ne oferă prea mult, desi mereu mi a oferit doar strictul necesar,nu si da seama cat e de sever cu mine, poate el chiar crede că îmi oferă libertate. Situatia in casa mereu e tensionată si imi e frica sa fac absolut orice, intr o cearta ba chiar a si dat în mine in conditiile in care nu făcusem absolut nimic gresit. Despre iubitul meu se aud niste vorbe cu care tata nu prea a fost de acord si mi a zis sa renunț la el dar eu clar nu pot. M am săturat să ne chinuie si pe mine si pe mama...as pleca de acasa dar nu stiu ce se poate intampla pe plan juridic având în vedere că n am încă 18 ani si plus de asta imi e foarte milă de mama sa o las cu el dar chiar nu mai suport sa traiesc in tensiunea asta si sa ma vad cu iubitul meu doar cand nu e el acasa. Ajutați ma va rog cu câteva păreri si vreau sa stiu ce se poate intampla, daca poliția il poate acuza pe iubitul meu de ceva. Multumesc!