avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Activitate Strachinaru Mihaela

Activitate Strachinaru Mihaela

Nu este zona de circulație, momentan e închis cu gardut, vecinii sunt înțelegători, o parte îmi sunt clienți, incerc sa ajung la primărie sa întreb exact, apoi voi scrie și aici poate vor folosi și altora informațiile
Mulțumesc pentru răspunsuri!
Mulțumesc pentru răspuns, am dorit sa fac întrare separata cu autorizație de construcție, doar ca mi s-a răspuns ca momentan nu se acorda certificate de urbanism, de aceea ma gândeam ca niște scări din lemn pe cadru metalic, care sa aducă clientul la nivelul ferestrei, ar fi fost o soluție.

ynocentta a scris:

Interesul dv de a construi platforma exterioara condominiului,in fapt genereaza modificarea aspectului partii comune a condominiului
Legiuitorul a impus obligatia proprietarilor de a nu schimba aspectul si destinatia partii comune a condominiului=respectiv exteriorul condominiului
Pentru materializarea interesului dv este necesar sa parcurgeti procedura de obtinere acord vecini si asociatia de proprietari,proiect tehnic,autorizatie de constructie certificat de urbanism,proces verbal receptie finala-documente care in la final trebuiesc predate in copie la asociatie pentru completare in cartea tehnica a constructiei

Buna ziua! Daca in una din camerele apartamentului situat la parter figureaza firma proprie cu activitatea in asigurari, se poate sa construiesc o platforma cu scari in dreptul geamului pentru a-mi desfasura activitatea la geam, in conditiile impuse de actuala pandemie covid-19? Este legal sau ce am nevoie pentru a fi legala situatia expusa?