avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1131 soluții astăzi
Forum Activitate Larisa.isa67

Activitate Larisa.isa67

Mă gândesc ca ea vrea sa îmi faca reclamație dacă tot îmi spune sa plec mai repede de acasa .


Dar pot sa plec ? Ar putea sa îmi faca reclamație dacă ea zice sa mă mut ?

Cu mama mea nu mă înțeleg deloc bine, a spus sa plec unde vreau eu , mama mea este împreuna cu alt bărbat mai exact ( verișorul ei ) iar tatăl meu este in Germania și nu mă poate ajuta deloc. Mama mea mi a spus sa îmi fac bagajele și sa plec din Casa asta , și sa stau pe bani mei.



Tocmai ieri mi a spus sa plec de acasa , ca nu mă tine nimeni legată. Observ ca este din ce in ce mai rau .


Ați putea sa îmi Spune-ți care este legea mai detaliata ??
Buna seara , am o dilema in legutura cu plecatul de acasa la varsta de 17 ani pe propria raspundere la iubitul meu major, deoarece nu ma mai pot intelege cu fratele meu care intre timp si a intemeiat o familie (care nu il intereseaza de nimeni mai nou decat de sotia lui ) , cu mama mea , (ea inselandu l pe tatal meu cu un alt barbat ), ea ma jigneste ..si multe altele ,deci nu mai pot suporta acest aspect , spunandu mi ca pot pleaca de acasa daca vreau , vin pe aceasta cale cu intrebarea urmatoare , si anume , legea permite acest lucru daca eu doresc sa plec ?