avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Activitate Vaetis

Activitate Vaetis

Buna ziua!Am și eu o întrebare la care as dori un răspuns ,pe care nu l-am găsit nicăieri.La nașterea băiețelului meu,am semnat un contract cu o firma de stocare a celulelor stem.Am avut de plata 670 euro+0,1%/zi dobânda de penalizare.Instanta le-a dat câștig de cauză(foarte corect),dar s-a ajuns la suma de 4200 de euro.Este corect că penalizarea sa fie de 7 ori mai mare decât suma inițială?Adică daca treceaua 7ani ma puteam trezi cu sume de zeci de mii de euro ,plecând de la suma de 670 euro.Multumesc!
Răspuns la discuția Amenda contraventionala
Asta vroiam sa știu. Mulțumesc frumos!
Răspuns la discuția Amenda contraventionala
Și după legalizare cât timp am sa depun permisul?
Răspuns la discuția Amenda contraventionala
În cât timp se legalizează hotărârea? Multumesc
Răspuns la discuția Amenda contraventionala
De data asta am înțeles. Scuze pt. atâtea întrebări, dar nu am mai trecut prin asemenea situație niciodată. Va mulțumesc frumos!!!
Răspuns la discuția Amenda contraventionala
În ce termen trebuie sa ma prezint la judecatorie și apoi la politie cu permisul ca să nu mai i-au 30 zile "bonus" la suspendarea inițială de 30 zile? Asta nu am înțeles... Mii de multumiri
Răspuns la discuția Amenda contraventionala
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Am data pronunțării pe 06.03.2020,iar data în care am fost instiintat(data de pe plic) 12.06.2020.Apelul de 30 zile bănuiesc ca se face de la data înscrisă pe plic?
Răspuns la discuția Amenda contraventionala
Mulțumesc din suflet!
Răspuns la discuția Amenda contraventionala
Precizez ca nu am fost la nici o înfățișare pe durata procesului care a fost pe rol(2 ani)
Răspuns la discuția Amenda contraventionala
Ideea este ca nu as vrea sa ajung la judecătorie sa legalizeze hotărârea.