avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Activitate diazid

Activitate diazid

Răspuns la discuția Amenda enorma pt parcare !!
buna ziua ...ash dori sa va pun o intrebare !parinti mei au primit amenda pentru parcare ilegala.Vreau sa va intreb:se poate numi parcare ilegala daca masina a fost oprita in acel loc pentru a descarca marfa pentru magazin.Au facut asha toti ani si nimeni nu le-a zis nimic.Pana in acest an ,cand s-a trezit o "doamna"sa le dea amenda.Vreau sa imi explicati daca in primul rand este corecta decizia luat de cei care au dat amenda si in al doilea rand daca gresesc.Va multumesc
Răspuns la discuția corupere de minori
domnii avocati sau doamnele avocati se pricep mai bine sa iti raspunda insa cred ca acea persoana care pleaca de acasa cu iubitul va avea pb,cred ca asta se baga la corupere de minori.Adik persoana de sex masculin a corupt-o pe persoana de sex feminin sa plece de acasa.Eo nush sigur pt ca nu ma pricep dar ma gandesc ca daca persoana de gen feminin a fost de acord presupun ca prietenul nu poate pati nimic.Daca parintii tai au depus o plangere ca prietenul tau a intretinut realtii sexuale cu un minor,va trebui sa dai o declaratie prin care sa spui ca ai fost de acord.pfff mult tamtam asha am inteles si eo de la domul avocat elis in orice caz daca recunoshti ca ai facut de buna voi si convingi pe cei care se ocupa cu cazul s-ar putea ca el sa scape...daca e ceva gresit in ceea ce am zis sa ma contrazica cineva!!!!!!!(vorbesc serios)poate se intampla sa inteleg gresit.ceva de genu asta mi s-a intamplat si mie lady c si am raspuns mesajului tau
Răspuns la discuția corupere de minori
cred ca intrebarile dumneavoastra sunt impertinente si prietenul meu m-a respectat si am fost de comun acord aman2 ma rog asta nu va priveshte pe dumneavoastra cert este ca intrebarile puse nu imi raspund la intrebarea pusa de mine si inclusiv nu ma amuza....si la planurile de viitor draga doamna nu ma casatoresc stati linishtita ,urmez un liceul de matematica informatica si mai tarziu o sa vad ce pot face psiholog sau pediatru sau chiar avocat:-?depinde...si v-am raspuns la intrebarile dumneavostra:-)cu placere=D>
Răspuns la discuția corupere de minori
si din cate am inteles de la domnul avocat prietenul meu nu poate pati nimic doar daca afirm eo la politie printr-o declaratie sau in instanta(daca se ajuge acolo)ca am fost de acord cu relatiile sexuale si nimeni nu m-a obligat dar asta invlude un mare tamtam cu politia ....multumesc domule avocat sunteti cel mai bun sim m-ati ajutat sa clarific pb !o sa va recomand tuturor
Răspuns la discuția corupere de minori
puteti fi mai explicit(a).
Răspuns la discuția corupere de minori
buna ziua ma numesc diana si am 15 ani jumate .Mama mea l-ar fi acuzat pe prietenul meu de coruptie de minori(el implineshte 20 de ani anul acesta in septembrie).vreau sa stiu daca prietenul meu poate intra in inchisoare daca eo nu imi dau acordul.Mentionez ca am intretinut relatii sexuale cu el de buna voie.Nu am fost violata,nu am ramas insarcinata si nici nu am fugit de acasa cu el.Imi poate spune cineva ce se paote intampla cu prietenul meu?